Internet

Rychlý VDSL internet od O2 v praxi

o2 logo freebit nove
Foto: O2

Rychlý internet v akci, aneb jak jsou na tom přenosové rychlosti v českých domácnostech. V minulém článku jsme si již decentně o VDSL něco řekli, teď ale nastává tvrdá a nekompromisní praxe. Za pouhých 199 Kč jsem obdržel nový modem, který vyrábí s láskou společnost Huawei

Přejděme k číslům, která napoví, co se kam promítlo. Přenosová rychlost ADSL byla v průměru 7558 MB/s ve směru ke mě, stahování docílilo rychlosti 944 kB/s a uploadem jsme zabrousili až k 620 kbit/s.

Průměrná rychlost ADSL:

dsl

VDSL používá v dnešní době 7 různých frekvenčních rozsahů, které se promítnou do rychlostí v obou směrech. Telefónica O2 v Čechách spustila VDSL již 9. května roku 2011 samozřejmě s podporou VDSL2.

Nový internet zvedl tyto hodnoty, ale ne k závratným číslům. Linka měla směrem ke mě přinést až 16 MB/s, což se ale nestalo. Rychlost downloadu je v reálu lehce pod 10 MB/s, 1250 kB/s a 630 kbit/s odesílání.

Průměrná rychlost VDSL:

vdsl

Celé měření proběhlo v městě Poběžovice, kde se přípojka nachází, a to v panelovém domě. Jaké máte zkušenosti s přenosovou rychlostí? Pochlubte se nám.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Mě to běží podobně. Není se čemu divit, jsem daleko od rozvodny a každý metr je znát.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet