Mobilní telefonyZe světa IT

Samsung Galaxy A9: Titán mezi mobilními Titány

Samsung Logo e1451491001287

„Áčková“ řada modelů od jihokorejské společnosti se rozrůstá o další prémiový model. Již z názvu resp. z označení je jasně patrné, že jde o to ten nejvyšší model. Končíme s adorováním a pojďme si novinku představit podrobněji.

Modelu A9 se dočkáme v roce 2016 a se svým 6 palcovým displejem oslní snad každého. Tento smartphone již řadíme spíše do kategorie phabletů, tedy kříženců chytrých telefonů a tabletů. Z této kategorie jsme otestovali třeba Lenovo PHAB Plus Buďme, ale konkrétnější. Zpracování telefonu je na vysoké úrovni. Na tenkém těle přístroje se nešetřilo sklem a kovem. A9 se tak stává vlajkovou lodí řady „A“.

GalaxyA9 (3)

Smartphone Samsung Galaxy A9 šlape na paty řadě S

Jak jsme avizovali v úvodu. Telefon disponuje velkým, šestipalcovým displejem, který je vybaven Super AMOLED technologií a disponuje Full HD rozlišením. Zobrazovač je chráněn ochranným sklem a to vše se vlezlo do 7,4 mm tenkého těla, které je vyrobeno z kombinace kovu a skla.

Fakt, že je telefon elegantním přístrojem potvrzuje nejen jeho zevnějšek, ale také výbava. A9 dostala do vínku osmijádrový procesor Snapdragon 652 a velmi slušnou, 3 GB RAM. Data lze ukládat na paměť o velikosti 32 GB, která je rozšiřitelná paměťovou kartou microSD (128 GB).

GalaxyA9 (2)

Zajímavou je také kapacita baterie, která činní 4 000 mAh, a tak je zde reálná šance na velmi slušnou výdrž i při větší zátěži. Model dále disponuje fotoaparátem s 13 MPx, kterému sekunduje 8 MPx přední kamera. Zadnímu fotoaparátu neschází optická stabilizace obrazu. O technologiích jako je NFC, LTE či čtečka otisků prstů se snad ani není třeba zmiňovat. Zkrátka jsou.

Jednou z nejstěžejnějších informací bude jistě dostupnost a cena. Zde bohužel musíme zklamat. Prozatím tyto údaje nejsou známy.

Jak se vám Galaxy A9 líbí? Koupili byste si ho spíš, než S6? Napište nám to do komentářů a článek sdílejte.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Tohle už sahá k iPhonu, podle mě tam asi čerpají nějaké designové věci. Samsung je marketingová značka, ne výrobce mobilních telefonů.

  2. Klíčově se vždy jedná o cenu, nemáte nástřel, kolik tůten mobil bude stát? Můj tip je tak 8000.

    1. Bohužel, cena ani dostupnost nejsou známé.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony