Mobilní telefonyZe světa IT

Galaxy Premier: Nedostupný švihák

Jihokorejská společnost Samsung oficiálně oznámila dostupnost zatím nejnovějšího smartphonu Galaxy Premier postaveného pro operační systém Android Jelly Bean. Jedná se o ochuzený model Galaxy S3 a nebo je to útočník o královský trůn? Čtete dále a dozvíte se vše podstatné.

Samsung Galaxy Premier s Jelly Beanem na povrchu.

Smartphone nabídne 4,65 palcový HD Super AMOLED displej, což je v palcích o něco méně, než vlajkový model. S rozlišením 1280 x 720 pixelů a prostředím TouchWiz UX si chytrý telefon může podat ruku s Strojkou. U novějších modelů by jsme měli určitě čekat čtyřjádrové procesory, ale Samsung vsází na již zaběhlá dvoujádra na taktu 1.5 GHz, přesněji na model TI OMAP 4470.

Dále můžeme pokračovat jedním GB RAM, až 16 GB úložného prostoru a 8 megapixelovým digitálním fotoaparátem pro zachycení životních okamžiků. Přítomna je samozřejmě i přední 1.9 megapixelová kamerka pro videohovory, podpora plateb NFC schopností, Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 a/b/g/n a slot pro karty microSD až do kapacity 64 GB.

Samsung Galaxy Premier skrývá pod zadním krytem baterii o kapacitě 2100 mAh, ale samozřejmě také slot pro microSIM kartu. V prosinci se dle nepodložených informací dostane na trhy v Ukrajině, Číně a Jižní Korei, dostupnost na dalších trzích prozatím není známa. Je tedy otázkou, zda se nakonec dostane alespoň na evropský trh. Cena se pohybuje zhruba kolem 680 dolarů, což je v přepočtu 13 300 korun.

Otazníkem tedy je, zda-li se vyplatí počkat nebo sáhnout po dostupnějším Samsungu Galaxy S3, který je již na českém trhu či zvolit menší variantu v podobě modelu Galaxy S3 Mini. Určitě se budeme těšit na drobné recenze, myšlenky či poznatky pod článkem na zatím dostupné smartphony v České republice. Budeme moc rádi, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony