Mobilní telefonyZe světa IT

Samsung: Galaxy S IV již 14. března

Samsung Galaxy S IV, chcete-li Galaxy S4 jest nadmíru očekávaný smartphone, který pod svou galaktickou pláštěnkou skrývá mnoho otazníků a nejasností. Dnešním dnem se však blížíme k oficiálnímu představení, které by se mělo konat již 14. března letošního roku.

Smartphone Samsung Galaxy S IV s Androidem

Velkolepá událost je plánována na právě tento datum, přesněji se představení máme dočkat v USA, a to v New Yorku na konferenci pořádanou Samsungem. Díky těmto informacím padá uvedení na MWC 2013, které startuje již za týden. Pro oživení specifikace, těšme se na stájový osmijádrový Exynos, přesněji Exynos 5 Octa na platformě ARM s čtveřicí nejnovějších procesorových jader Cortex-A15 s taktem 1.7 GHz, které budou opět závislé na kapacitě baterie. Pro nenáročné operace jsou přítomna ještě podtaktovaná jádra založená na čipech Cortex-A7.

Grafická jednotka procesoru byla také blíže specifikována, zde čekejme grafický akcelerátor ARM Mali T604 a až dva gigabajty operační paměti. S 3000 mAh akumulátorem se určitě budeme také blížit pravdě. Tutovkou se zdá být i operační systém, zde bude výrobce opět volit Android, resp. poslední verzi operačního systému Jelly Bean v revizi 4.2.2 s nějakou životadárnou nadstavbou.

Standardem se stává NFC, WiFi, Bluetooth, GPS, vysokorychlostní sítě LTE a další doplňkové moduly dnešních mobilních telefonů. Každopádně bude muset tento chytrý telefon trumfnout již nastíněný smartphone, který se řadí do nejvýkonnějších telefonů na této planetě a může se tak pasovat do role bojovníka proti telefonu od tchajwanského výrobce jménem HTC, přesněji bude stát proti modelu HTC One, který je schováván pod kódovým označením HTC M7.

Další otázkou je cena, která u Samsungu bude asi dosti vysoká, počítejme opět s cifrou přibližně 16 – 18 tisíc korun. Určitě se o své poznatky k telefonu, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním. Sledujte také autora tohoto příspěvku pomocí účtu na Twitteru či Google+. Děkujeme a budeme jen rádi za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali je na tento telefon nějaká aplikace, která by ho při odcizení či ztrátě našla. Díky za odpověď.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony