Mobilní telefonyZe světa IT

Klevety: Samsung Galaxy S5

original logo samsung by 18cjoj d73ybtj

Na internetu, potažmo na IT magazínech po celém světě se začínají rojit spekulace o přicházejícím smartphonu, který hrdě nahradí stávající vlajkový model Galaxy S4. Ano, tento post bude o telefonu z dílny Samsung, která nový vlajkový model připraví k prodeji začátkem roku 2014.

Nepřehlédněte! Oficiální specifikace, cena a dostupnost nového Samsungu Galaxy S5 právě v tomto článku!

Spekulace hovoří o představení na MWC 2014 (24. – 27. února 2014), které se jako vždy bude odehrávat ve španělské Barceloně. S největší pravděpodobností ale společnost využije svůj Unpacked 2014. Pokud si chcete oživit novinky o minulém MWC 2013 (Mobile Word Congressu z Barcelony), můžete navštívit tento tag.

Samsung Galaxy S5 Official

Klevety: Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5, tak by se měla jmenovat nová vlajková loď, která pod kapotou opět nabídne operační systém Android s verzí KitKat (mohl by přijít i s hliníkovým tělem). Třešničkou na dortu by však mělo být úplně něco jiného. Samsung nebude vsázet určitě na zakřivený displej, který nabídl smartphone Samsung Galaxy Round. Společnost se zaměří spíše na jeho technologii.

Model Galaxy S5 by měl dle prvních internetových vlaštovek nabídnout QHD displej s úctyhodným rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů. S5tka však nebude jediná, která tento displej nabídne (s takto jemným displejem určitě může přijít také HTC, Sony či Huawei). Na trhu se objeví i čínský smartphone Vivo Xplay 3S, ten nabídne 5,5 palce, což při QHD (Quad HD, tedy čtyřnásobné HD) nabízí stejné rozlišení, jako připravovaný Samsung s 534 ppi.

S5 z řady Galaxy nabídne pěti a půl palcový displej

Z toho se dá vřele odvodit, že by mohl mít nový model S5 z řady Galaxy pěti a půl palcový displej, na zadní straně 13 MPx optický snímač s zoomem (spekuluje se také o 16 megapixelovém fotoaparátu s technologií Samsung ISOCELL) a 3 GB operační paměti RAM. Čipem se s největší pravděpodobností stane Qualcomm Snapdragon 800 (taktovací frekvence přibližně 2,2 GHz na čtyřech jádrech), který ve svém křemíkovém těle nabídne grafický čip Adreno 330.

Standardem se u takto drahých smartphonů stává vysokorychlostní LTE technologie, kterou doplňuje technologie NFC pro bezkontaktní párování s jiným zařízením. Společnost k chytrému telefonu bude opět nabízet „životně“ důležité příslušenství, jako jsme mohli vidět u modelu Samsung Galaxy S4. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat na oficiální uvedení, specifikaci, první recenze, či na data o dostupnosti či ceně.

Máte na jazyku rozšiřující informace? Určitě se o ně podělte do komentářů níže, děkujeme!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Pěkný mobil, ale opět drahý. Bude k tomu Samsung dávat zase Geary? S tím by to šlo.

  2. Pěkný mobil, bude k tomu Samsung dávat zase Geary? A nejlépe, je k tomu něco ochranného, aby to chránilo ten telefon?

  3. Ahoj čtenářky, vlajková loď společnosti Samsung – Galaxy S5 je na českém trhu k dostání. Prvních 120 kupujících dostane dárek v podobě chytrého náramku Gear Fit. 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony