HardwareZe světa IT

Samsung Gear S2 classic 3G – budoucnost se stává realitou

original logo samsung by 18cjoj d73ybtj

Inovovaná verze chytrých hodinek Samsung Gear S2 classic dostane ke svému názvu přídomek 3G a získá jedno světové prvenství. Stanou se tak prvním zařízením, které bude disponovat rodícím se standardem eSIM. Blíží se tak pomalu, ale jistě doba, kdy odzvoní klasickým SIM kartám, které vkládáme do svých mobilních zařízení. Nemálo lidí napadne otázka, jestli je to vývoj správným směrem. Na jednu stranu bezesporu, ale několik otazníků zde stále zůstává.

Samsung Gear S2 classic_title

Inovovaná verze chytrých hodinek Samsung Gear S2 classic dostane ke svému názvu přídomek 3G a získá jedno světové prvenství.

Nejprve by bylo slušné si zrekapitulovat co jsou Gear S2 classic vlastně zač. Jedná se o novou generaci hodinek od společnosti Samsung. Hodinky disponují elegantním designem a AMOLED displejem, který svým kulatým vzhledem dává hodinkám klasický, netechnicistní, vzhled. Komunikaci s okolím hodinky zajišťují pomocí Bluetooth, WiFi, případně NFC. Když jsme se otřeli o základní technické parametry, bylo by fér říci i zbytek. Hodinky jsou poháněny systémem Tizen, který si podrobuje procesor Exynos 3250 a 512 MB RAM. Pro aplikace a data uživatele poslouží 4 GB. Rozlišení zmiňovaného displeje činí 360 x 360 bodů a v kombinaci s 1,2 palcovou velikostí displeje nabízí parádní jemnost.

Hodinky Samsung Gear S2 classic snesou i drsnější podmínky. Nabídnou odolnost dle standardu IP68 a nechybí celá řada senzorů (gyro, světelný, srdeční frekvence). Nebude tedy problém si s nimi vyběhnout i za horšího počasí a mapovat svou fyzičku.

Vraťme se ale zpět k oné jedinečné eSIM. Iniciátory myšlenky eSIM, tedy elektronické SIM, která je pevně spojená se zařízením, jsou společnosti Apple a Samsung. Hlavní výhodou, mimo cca o 90% menší velikosti, tohoto řešení je fakt, že by SIM nebyla blokována pro určitého operátora. V praxi by to znamenalo možnost přechodu od jednoho operátora k druhému v reálném čase. Jak si tuto funkcionalitu představit v praktickém využití? Budeme teoretizovat, ale například pro lidí, kteří často cestují, by mohla být právě možnost měnit operátora velice přínosnou.

Kolem eSIM stále zůstává mnoho otazníků. Například, jak se budou řešit situace, kdy se zařízení s tímto typem SIM porouchá a bude v opravě nebo jak se bude řešit případná výměna zařízení. Chytré hodinky Samsung Gear S2 classic 3G budou na vybraných trzích dostupné od března.

Jak na vás hodinky Gear S2 působí a jak se vám samotným zamlouvá rodící se standard eSIM? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware