Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Olympijské hry 2012 ve znamení NFC

V poslední době se v hojné míře rozšiřují bezkontaktní přenosy přes NFC. Je jedno, jestli jde o pouhé posílání souborů mezi telefony, v případě Sony které používá čipy, jež se dají dát kamkoliv a po přiložení telefonu zapnou příslušnou aplikaci či jiný nástroj.

Nebo pokud používáte tuto technologii k bezkontaktnímu placení. Je fakt, že tato technologie nese největší potenciál právě v bezkontaktních platbách a v letošním roce bychom se měli dočkat jejího velkého rozmachu. Na letních olympijských hrách 2012 bude dostupný tento způsob plateb v hojné míře.

Samsung totiž uzavřel dohodu s Visou a k události vydání nového Samsungu Galaxy S3 hodlá sportovní událost, která se koná jednou za čtyři roky, významně sponzorovat. K této příležitosti bude vybudováno na 140 000 platebních terminálů po celé Velké Británii. Na platby menší než je 20 liber, nebude potřeba žádné heslo, což je možná trochu nebezpečné. Bude možné sledovat historii plateb a plánovat jejich vyvážení.

Tento krok je významným milníkem technologie, která je ještě v plenkách, uvidíme, zda nevzniknou v Británii nějaké větší problémy s platbami.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. […] někdejším článku jsme se věnovali NFC platbám v podání Samsungu, který se stal oficiálním sponzorem […]

  2. […] zprovoznil v Londýně malé prodejny svých produktů k události letošní olympiády, vybudoval NFC platební terminály společně s Visou a osadil své telefony kryty s olympijskými motivy, dokonce udělal tohle, […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Mobilní telefony >