Hardware

Samsung HomeSync Media Hub

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Společnost Samsung na minulém MWC v Barceloně představila HomeSync Media Hub s Androidem Jelly Bean a podporou cloudového úložiště, nechybí ani interní kapacita o velikosti 1 gigabajt. K chytrému televizoru ho připojíte klasicky, tedy přes HDMI (v 1.4) kabel, externí disky či USB flash paměti připojíte do dvou USB 3.0 portů umístěných přímo na těle přístroje.

Interní disk můžete plnit i přímo z počítače připojeného pomocí microUSB konektoru. Nechybí ani bezdrátová rozhraní WiFi či Bluetooth. Tato novinka však nebude o zařízení samotném, nýbrž o jeho kompatibilitě.

Zařízení je primárně určeno pro řadu Samsung Galaxy, dnes v tiskové zprávě jihokorejský Samsung uvedl, že se stává multimediální zařízení kompatibilní víceméně se všemi smartphony s operačním systémem Android Jelly Bean a vyšším. Za zmínku stojí například HTC One či Sony Xperia Z.

Samsung HomeSync Media Hub

Samsung HomeSync Media Hub

Co všechno tento multimediální produkt umí a nabídne? S HomeSync Media Hubem si vychutnáte ty nejlepší Android hry, videa a hudbu, nebo můžete procházet fotografie na vašem domácím televizoru, pro maximální zážitek je možné sledovat FHD (Full HD) videa. Můžete použít vaše mobilní zařízení jako dálkové ovládání, se snadným ovládáním dalších kompatibilních zařízení.

Využijte plnou sílu Androidu, zkušenosti s přístupem na jiná zařízení a služby od společnosti Samsung, jako je Samsung Apps, Media Hub a Video Hub, jakož i služeb Google – Google Play či YouTube. V kreativitě se zde meze nekladou.

Samsung HomeSync Media Hub je založen na výkonném dvoujádrovém procesoru GAIA Cortex A15 s frekvencí 1.7 GHz, který je doplněn o 1 GB DDR3 operační paměti, 8 GB eMMC a 1 TB pevný disk. Jako operační systém je zde použitý opět Google Android Jelly Bean. Z bezdrátových technologií poskytuje zmíněné WiFi 802.11 a/b/g/n v pásmech 2,4 a 5 GHz a Bluetooth ve verzi 4.0.

Z možností připojení můžete využít také rychlý Gigabit Ethernet, 2x USB 3.0, microUSB, HDMI 1.4 nebo optický audio výstup. Rozměry zařízení jsou 183,5 x 135,8 x 29,9 mm a hmotnost 730 gramů. Na českém trhu se zařízení prodává za přibližně 8 500 Kč s DPH.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware