> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

Malý Korejec Samsung Galaxy Pocket

Všichni s napětím očekáváme příchod nového Samsungu Galaxy S III.

Každé ráno sledujeme nespočet portálů a hledáme sebemenší zmínku o snad nejočekávanějším smartphonu letošního roku.

Samsung představil další nové zařízení, není to však to, které chceme vidět. Říká si Galaxy Pocket. Jedná se o nejmenší telefon z jihokorejské stáje, který na své palubě skýtá útočiště operačnímu systému Android, v jeho případě 2.3 Gingerbread obohacený o uživatelské rozhraní TouchWiz. Je opravdu malý, jeho rozměry činí 103.7 krát 57.5 krát 12 mm. Úhlopříčku činí titěrných 2,8 palce. V designu se inspiroval u svého většího brášky Galaxy Y.

Pohonnou jednotkou se stává 832 megahertzový procesor, jak jej známe již z ypsilonu. Do vnitřní paměti se vejdou 3 gigabajty souborů, kapacitu je možné rozšířit o microSD karty s velikostí až 32 gigabajtů.

Pocket přináší standardní konektivitu, nabídne GPS, HSDPA, Bluetooth a Wi-Fi. O pohon se postará dostačující akumulátor nesoucí kapacitu 1200 mAh. Je otázkou, proč Jihokorejci vydávají téměř stejné telefony jeden za druhý, nejspíš se snaží pokrýt co největší část trhu. Nebylo by ale lepší vsadit na kvalitu nad kvantitou?

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Mobilní telefony