Mobilní telefonyZe světa IT

Představujeme Samsung Galaxy S3

samsung logo af

Každý web napjatě sbírá informace o novém modelu od společnosti Samsung. Ano, je to nadmíru očekávaný Galaxy S3. Rozhodně se nebude stavět do řady s telefony již vydanými, bude se jednat o vlajkovou loď a tvrdého konkurenta strojů Apple.

My se v tomto článku zaměříme na informace, které jsou potvrzené z více zdrojů, což nás snad přivede k téměř stoprocentnímu modelu.

Představujeme Samsung Galaxy S3

Představujeme Samsung Galaxy S3

V první řadě se upoutáme na křemíkový procesor, který bude skrývat název Samung Exynos. Takt není nikterak zveřejněn a hlavně ověřen, což nás vede k spekulacím o frekvenci až 1,8 GHz v dvoujádrovém provedení. Každopádně čtyřjádro pravděpodobně nečekejte, společnost bude mít určitě práci s jeho kompletací a začleněním.

Téměř potvrzené jsou operační paměti, velikost bude celé dva gigabajty. To nás v rychlosti a hlavně v pružnosti smartphone jistě potěší. Potvrzena je i 8 megapixelová optika, ale dle informací se můžeme těšit na 12 MP optický snímač pro nahrávání videa v režimu 1080p. Tato specifikace by měla konkurovat Nokiím, které zabrousí na Mobile World Congress 2012. Samozřejmostí je přední kamera, zatím nespecifikována.

Samsung Galaxy S 3

Představujeme Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S3 si pro svá data připraví 32 gigabajtů paměti, kterou jistě, že půjde rozšířit o paměťové karty až do velikosti 32 GB. Není nad to si z telefonu udělat i přenosný 64 gigabajtový disk. Pokud chce soutěžit na poli smartphonů, 16 GB stačit rozhodně nebude.

Design si myslím, že společnost jen pozmění. Galaxy S2 předvedl, že se umí otáčet a přivlastnil si právem titul chytrý mobil roku 2011. Jediné, o co by mohl přijít, je prostřední tlačítko. To už v systému Ice Cream Sandwich nebude hrát tak velkou roli.

MWC 2012 bude rájem zbrusu nových technologií. Ale ani tam se na model S3 nepodíváme. Jeho předvedení bohužel v Barceloně neproběhne.

První specifikace chytrého telefonu byla na webu zveřejněna dne 29. 12. 2011. Tam jsme se poprvé podívali na zoubky připravovaného telefonu. Každopádně můžeme říci, že se parametry moc nepozměnily.

Wi-Fi, Bluetooth, GPS a vysokorychlostní technologie LTE bude u tohoto mobilu doufám samozřejmostí, a od Samsungu to rozhodně čekáme. Co můžeme doplnit, je tloušťka. Díky použitým technologiím by mobil neměl v pase překročit 7 mm, což z něj dělá štíhlého elegána v rytmu moderních technologií.

Tak, a teď přichází to nejdůležitější, datum vydání oficiálních informací a uvedení. Samsung Galaxy Nexus je tím, čemu se říká brzda. Jeho vpuštění na světový trh je vodítkem pro doladění chytrého mobilu a vyčkání na velkého konkurenta jménem iPhone 5.

Veškeré spekulace by mohly být vyvráceny již v průběhu února nebo začátkem měsíce března. Těšme se a připravme si pár tisícovek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. UpDate!!! Informace pochází od údajného zaměstnance Samsungu nebo někoho připojeného ke společnosti v Rusku. Ten chlap se jmenuje Ivan Ilchenko a fotografie se zřejmě objevila na oficiálních stránkách Samsung na ruské sociální síti VKontakte. Tento model se nazývá Samsung GT-I9500 Universal a radím vám, aby jste informace brali s jistou rezervou, protože by to mohl být jen render o telefonu. Tato nová vlajková loď zvyšuje velikost obrazovky až o 5 cm a neuvěřitelným faktorem je, že tento telefon pracuje s oběma OS – Android i Bada. Což bylo nakouslé v první specifikaci. Přístroj běží Android 4.0 Ice Cream Sandwich, který pojede snad na Quad-Core 1.5 GHz procesoru Samsung Exynos 4412 /což je trošku závádějící označení – procesor je totiž dvoujádrový/ a uživateli propůjčí rozhraní TouchWiz 5, které ve skutečnosti vypadá opravdu hezky.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony