Ze světa IT

SatoshiLabs prodalo za sedm let přes 500 tisíc Trezorů. Firmě se daří

Trezor T
Foto: trezor.io, Tag: Trezor (SatoshiLabs)

Hardwarové peněženky od SatoshiLabs slaví velké úspěchy. Nejenom, že se prodávají napříč celým světem, stále je o peněženky zájem. Společnost aktuálně nabízí dva modely – levnější model One a Model T.

Častou otázkou je to, jak dlouho Trezor vydrží. Dlouhodobá čísla ještě nemáme, ale můžeme s klidem říci, že je to více jak sedm let. Nemusíte mít strach, hardwarové peněženky lze (třeba po ztrátě) obnovit prostřednictvím seedu, který jste si zapsali při úvodní instalaci.

Jak jsme psali, SatoshiLabs prodává peněženky do celého světa. Klíčovým a nejsilnějším trhem pro prodej peněženek Trezor je USA, hned v závěsu je Evropa (Německo, Holandsko a Španělsko), hodně silným trhem je i Česká republika. To ale není vše, Trezory se vyváží i do Ruska, Kanady, Austrálie, Zélandu, Singapuru, Izraele, Hong Kongu a Japonska.

trezor T

SatoshiLabs prodává peněženky do celého světa. Klíčovým a nejsilnějším trhem pro prodej peněženek Trezor je USA

Představení modelu T

Trezor T je hardwarovou peněženkou pro uchovávání kryptoměn a digitálních dat – bezpečně v něm tedy můžete mít uloženy jak mince virtuální měny, tak i různá hesla a jiné digitální klíče.

Přesněji řečeno Trezor Model T je tou vůbec nejbezpečnější peněženkou, na níž lze v krypto světě narazit. Rozhodně zaujme i množství podporovaných kryptoměn, konkrétně lze do této peněženky uschovat víc než 1 000. Trezor lze použít na úschovu digitálních klíčů, nebo jako dvoufaktorovou autentizaci.

Trezor T je nejbezpečnější úschovna pro kryptoměny >

Kryptoměny jsou v dnešní době často skloňovaným tématem a stále více lidí se rozhoduje pro jejich koupi. S jejich přibývající popularitou a rozšířením však roste i počet podvodů a krádeží s nimi souvisejících, proto je potřeba si své kryptomince bedlivě chránit.

Trezor Model T má jen promile reklamací, což z něj dělá zabezpečenou a stabilní digitální peněženku pro uchování privátních klíčů kryptoměn. Pokud svůj Trezor uchráníte před odcizením, jsou data uložená na něm v bezpečí. Model T si zakupte pomocí oficiálního e-shopu zde.

Technická specifikace Trezoru T

Výrobce na svém webu udává rozměry 64 x 39 x 10 mm a hmotnost 96 gramů. Doporučená teplota pro provoz hardwarové peněženky je v rozmezí -20°C až +60°C. Připojení trezoru k počítači nebo mobilnímu telefonu probíhá pomocí USB-C konektoru (kabel k modelu One má microUSB). Procesor, který ovládá operace v zařazení je postavený na technologii ARM. Jedná se o CPU na taktu 168 MHz (jádro Cortex-M4) – běží a spolupracuje s technologií Trezor Core.

Dvoufaktorová (2FA) autentizace

Trezor lze použít také pro dvoufaktorové ověření identity. Dvoufaktorové ověřování (nebo krátce 2FA) poskytuje účtu vyšší úroveň zabezpečení. Dvoufaktorové ověřování využívá druhý faktor, obvykle kromě hesla, k potvrzení identity uživatele a ověření, že příkaz pochází od oprávněného vlastníka.

Například běžně používanou metodou dvoufaktorového ověřování je zadání jedinečného jednorázového kódu, který byl vygenerován aplikací externího telefonu, vyhrazeným hardwarovým zařízením nebo přijat pomocí SMS. Každé zařízení Trezor lze použít pro dvoufaktorové ověřování pomocí externích služeb.

Zařízení Trezor podporují metodu Universal Second Factor (U2F), což je široce podporovaný standard pro dvoufaktorové ověřování. Tajemství použitá v U2F jsou uložena lokálně na zařízení Trezor a nikdy neopouštějí zařízení, což umožňuje vysokou úroveň zabezpečení. Dvoufaktorovou autentizaci Trezor lze použít k zabezpečení libovolného online účtu, který podporuje U2F.

Všimněte si, že všechna hesla uložená v zařízení Trezor jsou odvozena ze seedu pro obnovení, které je nezbytnou součástí zálohy peněženky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT