HardwareKryptoměny

Trezor T je nejbezpečnější úschovna pro kryptoměny

Trezor T
Foto: trezor.io, Tag: Trezor (SatoshiLabs)

Kryptoměny jsou v dnešní době často skloňovaným tématem a stále více lidí se rozhoduje pro jejich koupi. S jejich přibývající popularitou a rozšířením však roste i počet podvodů a krádeží s nimi souvisejících, proto je potřeba si své kryptomince bedlivě chránit.

V případě toho, že si chcete pořídit větší množství kryptoměn, je pak rozhodně rozumné investovat do kvalitního zabezpečení. Například právě do Trezoru T (z dílny SatoshiLabs), který se postará o to, že vaše virtuální mince budou vždy chráněny před potenciálními útočníky.

Představení Trezoru T

Trezor T je hardwarovou peněženkou pro uchovávání kryptoměn a digitálních dat – bezpečně v něm tedy můžete mít uloženy jak mince virtuální měny, tak i různá hesla a jiné digitální klíče. Přesněji řečeno Trezor Model T je tou vůbec nejbezpečnější peněženkou, na níž lze v krypto světě narazit. Rozhodně zaujme i množství podporovaných kryptoměn, konkrétně lze do této peněženky uschovat víc než 1 000 různých kryptoměn.

Nechybí samozřejmě podpora těch největších kryptoměn jako jsou Bitcoin, Litecoin, Monero či Ethereum, ale zároveň jsou podporovány i menší a méně známé kryptoměny, třeba Zcash nebo IoT Chain.

Trezor T je nejbezpečnější úschovna pro kryptoměny
Trezor T je nejbezpečnější úschovna pro kryptoměny


Zacházení s tímto zařízením pak zpříjemňuje barevná dotyková obrazovka, jejíž prostřednictvím se do něj můžete přihlašovat. Nechybí ani podpora MicroSD, díky níž budete mít vždy dostatek místa pro uložení všech vašich dat. V neposlední řadě je velký důraz kladen i na odolnost tohoto zařízení, zásluhou robustní a odolné konstrukce je Trezor T prakticky nerozbitný.

Shrnuto podtrženo, Trezor T je připraven chránit vaše kryptoměny za všech okolností. Samozřejmostí je podpora nejnovějších operačních systémů – pomocí USB-C jej připojíte k nejnovějším Windows, MacOS, Linuxu a Androidu.

Jak a kam se dá uložit Bitcoin?

Existují celkem 4 hlavní možnosti, kam uložit Bitcoin, jmenovitě můžete k tomuto účelu využít webovou peněženku, počítačový program, mobilní aplikaci nebo právě hardwarovou peněženku. První dva zmiňované způsoby jsou nejzranitelnější, neboť při nich své kryptoměny vkládáte plně do rukou provozovatelů služby, případně riskujete jejich ztrátu, když se vám někdo nabourá do vámi primárně používaného zařízení.


Naopak nejbezpečnějším způsobem, jak uložit Bitcoin, jsou hardwarové peněženky, do nichž spadá právě i Trezor T. A to například i z důvodu, že jsou ještě navíc chráněny PINem. Co se týče způsobu, jakým se Bitcoin ukládá do peněženek, tak pokaždé jde o bezpečné uložení takzvaného privátního klíče využívaného k podepisování transakcí, jenž je pro majitele jedinou možností, jak může nakládat s virtuálními mincemi.

Výhody oproti softwarové peněžence?

Mezi hlavní výhody Trezoru T oproti stále velice oblíbeným softwarovým peněženkám je to, že privátní klíč v něm uložený se nachází na externím úložišti. Nemůže tedy nastat situace, při níž by se vám někdo naboural do vámi nejčastěji používaného počítače, na němž máte nainstalováno softwarovou peněženku, a klíč by vám z něj odcizil.

Navíc bezpečnost hardwarové peněženky lze ještě zvýšit jejím fyzickým uložením na ukryté místo (třeba do sejfu), což samozřejmě v případě softwarové peněženky nelze. Dále se mezi přednosti Trezoru T, jimž nemohou softwarové peněženky konkurovat, řadí množství podporovaných kryptoměn a rychlost s níž se lze do peněženky přihlásit a provádět transakce.

Zkušenosti uživatelů

  • Dobře čitelný displej, naprostá jednoduchost obsluhy a vysoká bezpečnost – to jsou hlavní přednosti Trezoru T.“ Ondřej, Dobříš
  • Nejlepší offline zabezpečení, kterému plně důvěřuji. Mrzí mě trochu vyšší cena, ale ta se dá vzhledem ke kvalitě pochopit.“ Robert, Strakonice
  • Používám druhou generaci HW peněženky Trezor T již několik týdnů a celkově je to velký skok kupředu. Vyzdvihnout musím především kvalitu zpracování, dotykový displej a přehlednější UI.“ Petr, Praha

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware