Kryptoměny

SEC odkládá rozhodnutí o konverzi bitcoinového ETF

etf
Foto: pixabay.com, Tag: ETF

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) odkládá rozhodnutí o konverzi Bitcoin futures ETF společnosti Hashdex, konečné rozhodnutí by mělo padnout 1. ledna 2024. Komise oznámila odklad rozhodovacího procesu o žádosti společnosti Hashdex o konverzi jejího stávajícího futures ETF na bitcoin na spotový produkt. Současně komise odložila rozhodnutí o pokus společnosti Grayscale spustit nový ETF Ethereum založený na futures.

Žádost společnosti Hashdex o přeměnu ETF čelí odkladu SEC

Společnost Hashdex, významný správce fondů, podala v září žádost o přeměnu svého ETF kótovaného na newyorské burze na spotový fond obchodovaný na burze. Tento krok je pozoruhodný, protože návrh společnosti Hashdex zahrnuje jedinečný přístup ke správě aktiv ETF.

Správce fondu plánuje držet diverzifikovaný mix aktiv, včetně termínovaných kontraktů na bitcoin, spotových bitcoinů a hotovosti. Tato strategie má zmírnit rizika spojená s manipulací s trhem a zvýšit stabilitu ETF.

SEC odkládá rozhodnutí o konverzi bitcoinového ETF
SEC odkládá rozhodnutí o konverzi bitcoinového ETF

V reakci na žádost společnosti Hashdex vydala Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) 15. listopadu podání, v němž vysvětluje své rozhodnutí prodloužit dobu přezkumu o dalších 45 dní. Agentura uvedla, že potřebuje více času na důkladné posouzení navrhované změny pravidel a řešení otázek, které vyvstaly během procesu hodnocení.

SEC odkládá rozhodnutí o ETF založeném na futures společnosti Grayscale

Současně SEC odložila rozhodnutí o pokusu společnosti Grayscale spustit nový ETF Ethereum založený na futures. Zpoždění v tomto případě souvisí se změnou pravidel spojenou s navrhovaným futures ETF Ethereum společnosti Grayscale.

Společnost Grayscale Investments podala žádost o nový ETF sledující futures na Ethereum v září podle zákona o cenných papírech z roku 1933 a zákona o investičních společnostech z roku 1940. Komise pro cenné papíry a burzy již dříve schválila ETF na futures na bitcoin registrované podle obou zákonů.

Tato zpoždění přicházejí v době zvýšeného očekávání v odvětví kryptoměn na potenciální schválení spotového ETF na bitcoin ze strany federálního regulátora. SEC doposud zamítla všechny pokusy o uvedení takového produktu pro širokou investorskou veřejnost.

Jen v roce 2023 podalo žádost o spuštění spotových ETF na Bitcoin více než tucet společností a několik dalších usiluje o schválení podobných produktů vázaných na Ethereum, druhou největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace. Regulační orgán zatím neuvedl, jak by mohl o těchto nejnovějších žádostech nakonec rozhodnout, což ponechává odvětví v očekávání a nejistotě.

Co je to ETF?

ETF znamená Exchange-Traded Fund, což je investiční fond obchodovaný na burze. Jedná se o druh investičního nástroje, který seskupuje různé aktiva jako jsou akcie, dluhopisy, komodity nebo dokonce jiné fondy a obchoduje se s ním na burze podobně jako běžné akcie. ETF umožňují investorům diverzifikovat svůj portfólio a získat expozici na různá aktiva s relativně nízkými náklady a jednoduchou obchodovatelností na burze.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny