SoftwareZe světa IT

Google Photos – neomezeně a zadarmo

google photos cover

Na právě probíhající konferenci v San Francisku Google I/O 2015 představil Google novou službu. Jedná se o naprosto samostatnou službu, která se jmenuje Google Photos – Google Fotky. Celý ekosystém služby je založený na neomezeném uložení veškerých fotek a videí ve vysokém rozlišení. Pro fotografie bylo stanoveno maximální rozlišení původní fotografie na 16 MPx a pro video pak 1080p. Vše se automaticky ukládá do cloudu a je k dispozici na každém zařízení. Nejedná se pouze o neomezené úložiště fotografií zdarma, vše doprovází nová aplikace.

google photos

Služba Google Photos nabídne neomezený prostor

Aplikace dokáže pracovat s jednotlivými médii zcela revolučním způsobem. Ti, kdo jsou přítomni na konferenci osobně, ale i ti, co sledují online přenos, viděli, co aplikace dokáže. Třídí fotky a videa nejenom podle data pořízení, můžete vyhledávat a třídit také podle osob, která na fotkách jsou. Krásně to předvedl Anil Sabharwal, ředitel projektu Google Photos, na fotkách svojí neteře. Jednoduše ji vybral z nabízených osob, a pak procházel všechny fotografie, až k fotkám, na kterých byla jako miminko. To vše nové Photos umí. Co se práce s fotkami a videem týče, od teď můžete snadno vytvářet koláže, či celé filmy a to jednoduše, aplikace vám dokonce nabídne, který obsah se k sobě hodí.

Google Photos přistupují zcela nově i kde sdílení vašich zaznamenaných zážitků. Příjemný představeným detailem bylo hromadné označování položek, kdy už nemusíte klikat postupně na vše, stačí podržet prst na první položce a pak táhnout. Jakmile máte označeno, můžete snadno sdílet na vaše sociální sítě, ať už se jedná i Twitter, Facebook, nebo cokoliv jiného.

Pokud budete chtít ukázat fotografie někomu, kdo nevyužívá tuto službu, stále můžete. Aplikace během vteřiny vytvoří odkaz, který můžete snadno odeslat komukoliv. Po jeho otevření se adresátovi zobrazí vámi vybrané fotografie ve vysokém rozlišení a může je snadno prohlížet. V případě, že službu používá, jedním kliknutím může fotky přidat do svojí sbírky a mít je tak k dispozici i v budoucnu.

Služba Google Fotky, nabízející zdarma neomezené úložiště pro fotky a videa, bude k dispozici už dnes a to pro Android, iOS a na webu!

Líbí se vám možnost neomezeného uložení všech fotografií a videí ve vysokém rozlišení a možnost je snadno sdílet s blízkými? Napište nám, která s představených funkcí vás zaujala nejvíc a článek sdílejte. Představil Google revoluční a masovou službu, která ohromí svět videí a fotografií? Určitě se o své názory podělte do komentářů!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software