Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Smartphone LG G4 jde oficiálně do prodeje

Zákazníci se na klíčových trzích po celém světě mohou těšit na nové veledílo od společnosti LG Electronics (LG). Mobilní telefon LG G4 se začne aktuálně prodávat v Hong Kongu, poté bude následovat Turecko, Rusko a Singapur. Jako další trh je na soupisce ten evropský, dále se smartphone začne prodávat v USA či jihovýchodní Asii. Přibližně 180 oficiálních dopravců a maloobchodů je na velké palubě partnerů pro prodej modelu G4.

Chytrý mobilní telefon bude na českém trhu dostupný začátkem června za maloobchodní cenu 15 990 Kč v základní verzi. Spolu s prodejem vlajkové lodě se na trhu ohřeje i jeho zmenšená verze v podobě modelu G4 Mini s menší úhlopříčkou displeje a méně výkonným procesorem Snapdragon 615, 2GB RAM a 13 MPx fotoaparátem na zadní straně smartphonu.

LG G4 zada 3

Smartphone LG G4 jde oficiálně do prodeje

Upozorní na klíčové vlastnosti telefonu LG G4:

 • Handcrafted, pravá kůže plná ruční práce – LG Leather Artisan při práci, zadní kryt v šesti krásných barvách.
 • Zadní kamera nabídne světelnost F1.8 clony objektivu a rozlišení 16MPx, podpora barevného spektra snímače (CSS) a novým ruční režim.
 • Přední 8MPx fotoaparát a gesto Interval Shot pro dokonalé selfies, které pak mohou být uloženy na vyměnitelné paměťové kartě microSD.
 • Vivid IPS Quantum Display, který nabízí o 20 procent vyšší reprodukci barev, 25 procent zvýšení jasu a 50 procentní navýšení kontrastu.
 • První smartphone s Qualcomm Snapdragon 808 procesorem s X10 LTE pro nejlepší rovnováhu mezi výkonem a úsporou energie.
 • Vysokokapacitní 3 000 mAh vyjímatelná baterie a podpora rychlého nabíjení s certifikovaným adaptérem.
 • Slim Arc design pro pohodlnější uchopení a větší odolnost při pádu telefonu.

“LG G4 je náš nejambicióznější smartphone proto, že je na rozdíl od jakékoliv jiné vlajkové lodě na trhu právě dnes,” řekl Juno Cho, prezident a generální ředitel společnosti LG Electronics Mobile Communications Company. “Naší vizí je vytvořit naši vlastní sadu norem, bez pohledu na to, co nabízí trend u ostatních smartphonů. Myslíme si, že máme recept, protože počáteční reakce na G4 byla nesmírně pozitivní.”

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  3 x komentář, přidáš se?

  1. Mobilní telefon vypadá dobře, design je slušný a s LG je vždy radost pracovat. Za mě OK.

  2. […] hlasitosti. To se nezvykle nachází pod čočkou fotoaparátu. Podobné řešení má třeba LG G4. V prvním momentu jsem si říkal, že je to samoúčelná zbytečnost, ale po chvíli […]

  3. […] G5, zcela překvapivě, předcházel model G4, který na trh zavítal asi v polovině minulého roku. Svým pojetím vzbudil mnoho ohlasu. Na […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Mobilní telefony >