> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

Sony – nové modely na MWC 2012

Minulý týden japonskému Sony unikla tabulka s tajnými údaji. Jedná se o informace k telefonům připravovaným pro rok 2012, tři z nich by měly být představeny na veletrhu MWC. V předešlých dnech unikly bližší specifikace dvou smartphonů z této tabulky. Jde o dotykové přístroje s Androidem. Jeden s modelovým názvem Kumquat a druhý Tapioca.

Kumquat /ST25i/ by měl být malý telefon, s podobným designem, jako Sony Xperia S. S úhlopříčkou 3.5 palce, posilněn jedním gigahertzem dvoujádrového procesoru a 5 Mpx fotoaparátem bude mířit do vyšší střední třídy. Parametry je velmi podobný iPhonu 4, ale kvalitativně se nejspíš nebudou rovnat. Spekuluje se také, že na trh přijde se jménem Xperia U.

Dalším telefonem z dílny japonského obra je Tapioca /ST21i/, jde o ještě menší telefon, než je Kumquat, tudíž se dá předpokládat, že se bude jednat o nástupce Sony Ericssonu Xperia Mini. Má 3,2 palcový HVGA displej o rozlišení 320 krát 480 pixelů, 800 MHz křemíkový čip pouze o jednom jádru, 512 MB RAM a 4 GB ROM. Co se optické výbavy týče, bude disponovat 3,2 megapixelovým fotoaparátem a přední kamerou.

Konektivita je klasická, nabízí Wifi a Bluetooth. Přístroj přichází se systémem Android 2.3.7 Gingerbread.

Za měsíc se ukáže, zda naše dohady byly správné, doufejme, že se s těmito telefony na MWC opravdu setkáme. O dění na celém Mobile World Congress vás budeme průběžně informovat a srovnáme, na kolik byly tyto informace pravdivé.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  5 x komentář, přidáš se?

  1. […] smartphonů Sony, která přichází s neotřelým designem. Na veletrhu jsme se seznámili s Xperií S, U a […]

  2. […] veletrhu MWC jsme se seznámili s Xperií S, U, P a dnes tu máme další smartphone pasující do střední […]

  3. […] zajímavé produkty a proto se na ně jdeme podívat. Na veletrhu MWC 2012 jsme se seznámili s Xperií S, U, P a dnes tu máme další smartphony pasující do střední […]

  4. […] letošním CESu jsme se setkali s prvním dvoujádrem Sony, byla jím Xperia S, která se stala prvním smartphonem, jež nesl v názvu pouhé Sony po odloučení švédského […]

  5. […] Pokud máte zájem o jiný model japonského výrobce, máme řešení. Na veletrhu MWC jsme se seznámili s Xperií S, U a P. […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Mobilní telefony