> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT> Software

Společnost Sony opouští Android?

V japonském Sony se vystřídali vice prezidenti označovaní zkratkou CEO. Na místo Yoshia Matsumota usedl nový vedoucí společnosti, ambiciózní Kazuo Hirai.

Čerstvá síla už začíná plánovat a hledět do budoucnosti. V Sony se teď přemýšlí o tom, že by byl na jejich smartphonech vytěsněn operační systém Android a přišel nový Vita OS.

Jedná se o systém, jež je uzpůsobený převážně k hraní her. Sony se svou Xperií Play a dlouholetými zkušenostmi na poli PlayStationů, by si určitě skvěle rozumělo s tímto systémem.

Otázkou však zůstává, zda by tak masivní přechod na nový systém neznamenal další ztráty. Přece jen je v dnešní době Android tak rozšířený, pro většinu uživatelů známý a pohodlný, že by jen málokdo přecházel k novému Vita OS.  Tento systém je používán na novém nástupci PlayStationu Portable – Sony PlayStation Vita.

Podle senior vice prezidenta Yoshia Matsumota  je Vita OS konstruovaný tak, aby fungoval na smartphonech i tabletech, bude však potřebovat značnou dávku optimalizace.

Uvidíme, zda se Sony rozhodne jít touto cestou, nebo nahradí systém pouze u herního telefonu Xperia Play, popřípadě se vůbec nebude dále zaobírat tímto systémem.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  3 x komentář, přidáš se?

  1. Sony určitě pojede štaci s OS Vita.

   1. Taky si myslím, že se odtrhne a pojede si na svém písečku.

  2. Vita OS? Zajímavej nápad ale je to taky docela risk.

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Mobilní telefony