Mobilní telefonyZe světa IT

Koncept: Smartphone Sony Xperia X

Letošní lednový veletrh v Las Vegas nám přinesl nejeden produkt od japonského giganta jménem Sony. Jak je vidět, odloučení od Ericssonu společnosti prostě sedí, nicméně si myslí, že i v dobách výroby Sony Ericssonů měla značka co nabídnout.

Sony Xperia X -koncept, který nahradí Xperii Z a ZL

Dnes před námi stojí třeba Sony Xperia Z či Sony Xperia ZL, která nabízí podporu dvou SIM karet či voděodolnost. Může se ale stát, že se na internetových a kamenných pultech časem objeví nový smartphone Sony Xperia X, nový koncept smartphonu, který by měl být dle prvních zpráv tenký pouze 7,1 mm a vážit 138 gramů. Výkonnou jednotkou se má stát čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 na taktu 1,7 GHz.

Displej samozřejmě nabídne FHD rozlišení a 5,3 palcový plně dotykový displej s nějakou krycí technologií a Bravia Enginem 2. Další specifikace zahrnuje 2 GB RAM, až 64 gigabajtové interní úložiště, to vše pak běží na operačním systému od Googlu – Android 4.2.2 Jelly Bean. Fotoaparát na zadní straně nenabídne 8 nebo 12 MPx, společnost ho vybavila údajně 16 megapixelovým Exmor RS snímačem a dvojitým bleskem. Zatímco přední strana propůjčí „pouze“ 3,2 MPx optiku s technologií Exmor R.

Japonec obdrží baterii Li-Pol, a to s kapacitou 2700 mAh. Standardem u dnešních chytrých telefonů je GPS modul, digitální kompas, NFC, Bluetooth 4.0, WiFi či DLNA, i tyto technologie jsou ve smartphonu Sony Xperia X obsaženy a připraveny pro plnohodnotné používání. Tento koncept má dle zpráv nahradit Xperii Z, čímž by se na trh dostala nová vlajková loď s ještě větším displejem a slotem na dvě, na sobě nezávislé SIM karty.

Berte prosím tyto informace s rezervou. Není jasné, kdy se model X na trhu objeví, může se tak ale stát, třeba pod jiným názvem. Každopádně budeme rádi za další informace, o které se můžete podělit do komentářů níže, nebo sdílejte tento příspěvek pomocí postranní lišty na sdílení na levé straně, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Tak Snapdragon 600 bych rozhodně nečekal protože se objevují informace o Snapdragonu 800 s taktem okolo 2 Ghz baterie se také očekává že kapacita bude někde okolo 3000 mAh a displej by mel mít 5 palců a snad se dočkáme displeje od JDI a jejich FULL HD, IPS, RGBW displejů které loni na podzim představila. A kódové jméno je GAGA 😉

    1. Děkujeme za rozšiřující informace, nicméně počkáme, s čím se Sony vytáhne a jaká bude poslední specifikace smartphonu Sony Xperia X. Poté určitě údaje o dostupnosti, parametrech a ceně uvedeme na správnou míru.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony