Software

Koláč: Android a verze k 1. květnu

Společnost Google na svých developerských stránkách uveřejnila jednotlivé podíly operačního systému Android k datu 1. května. Jak je vidět pomocí grafu, stále vede operační systém Gingerbread s podílem celých 38,5 %. Jak je na tom ve statistikách ale celkově? Do popředí se tlačí také nové systémy.

Statistika: Podíl verzí OS Android k datu 1. května 2013

Můžeme směle konstatovat, že se oproti předešlé statistice k datu 3. ledna 2013 změna projevila, a to dost razantní. Zmíněný Gingerbread spadl o 9,1 %, spadl samozřejmě i Eclair 0,7 %, Froyo 5,3 % či Honeycomb. Naopak v celkovém koláči posílil Ice Cream Sandwich o 1,6 % a Jelly Bean o celých 18,2 %. S této statistiky je tedy patrné, že se nový operační systém uchytil, vlajkové lodě výrobců se tedy hojně prodávají.

  • Donut 1.6 – 0,1 %
  • Eclair 2.1 – 1,7 %
  • Froyo 2.2 – 3,7 %
  • Gingerbread 2.3 až 2.3.7 – 38,5 %
  • Honeycomb 3.1 až 3.2 – 0,1 %
  • Ice Cream Sandwich 4.0.3 až 4.0.4 – 27,5 %
  • Jelly Bean 4.1 až 4.2 – 28,4 %

Pro tvůrce aplikací nemusí být klíčový pouze tento graf. Může to být také začátek dubna 2013, kdy jsou tyto grafy nyní postaveny na základě údajů získaných z jednotlivých zařízení, pokud však uživatel navštíví obchod Google Play. Není tomu tedy jako dříve, kdy byly údaje individuálně shromážděny z dceřiných serverů a analytiky vyhledávání, jak tvrdí Google. Přesné statistiky mohou také napomoci ekosystému aplikací obchodě Play.

Na takovéto statistiky může finská Nokia a Microsoft zapomenout, jejich společný operační systém pro smartphony se nejeví jako zrovna vydařený. Napovídá tomu i průzkum trhu a podíl smartphonů, které kolují mezi lidmi. Určitě se o své poznatky, či drobné připomínky podělte do komentářů níže, děkujeme. Jak na tom bude Android Jelly Bean za 3 měsíce?

Zdroj: developer.android.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Je to zajímavý graf a pěkný článek. No jo, taky bych chtěl něco novějšího než Gingerbread na SGA…

  2. Tento trh sa extrémne rýchlo mení, za pár mesiacov to už môže vyzerať úplne inač.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software