Software

Koláč: Android a verze k 1. květnu

Společnost Google na svých developerských stránkách uveřejnila jednotlivé podíly operačního systému Android k datu 1. května. Jak je vidět pomocí grafu, stále vede operační systém Gingerbread s podílem celých 38,5 %. Jak je na tom ve statistikách ale celkově? Do popředí se tlačí také nové systémy.

Statistika: Podíl verzí OS Android k datu 1. května 2013

Můžeme směle konstatovat, že se oproti předešlé statistice k datu 3. ledna 2013 změna projevila, a to dost razantní. Zmíněný Gingerbread spadl o 9,1 %, spadl samozřejmě i Eclair 0,7 %, Froyo 5,3 % či Honeycomb. Naopak v celkovém koláči posílil Ice Cream Sandwich o 1,6 % a Jelly Bean o celých 18,2 %. S této statistiky je tedy patrné, že se nový operační systém uchytil, vlajkové lodě výrobců se tedy hojně prodávají.

  • Donut 1.6 – 0,1 %
  • Eclair 2.1 – 1,7 %
  • Froyo 2.2 – 3,7 %
  • Gingerbread 2.3 až 2.3.7 – 38,5 %
  • Honeycomb 3.1 až 3.2 – 0,1 %
  • Ice Cream Sandwich 4.0.3 až 4.0.4 – 27,5 %
  • Jelly Bean 4.1 až 4.2 – 28,4 %

Pro tvůrce aplikací nemusí být klíčový pouze tento graf. Může to být také začátek dubna 2013, kdy jsou tyto grafy nyní postaveny na základě údajů získaných z jednotlivých zařízení, pokud však uživatel navštíví obchod Google Play. Není tomu tedy jako dříve, kdy byly údaje individuálně shromážděny z dceřiných serverů a analytiky vyhledávání, jak tvrdí Google. Přesné statistiky mohou také napomoci ekosystému aplikací obchodě Play.

Na takovéto statistiky může finská Nokia a Microsoft zapomenout, jejich společný operační systém pro smartphony se nejeví jako zrovna vydařený. Napovídá tomu i průzkum trhu a podíl smartphonů, které kolují mezi lidmi. Určitě se o své poznatky, či drobné připomínky podělte do komentářů níže, děkujeme. Jak na tom bude Android Jelly Bean za 3 měsíce?

Zdroj: developer.android.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Je to zajímavý graf a pěkný článek. No jo, taky bych chtěl něco novějšího než Gingerbread na SGA…

  2. Tento trh sa extrémne rýchlo mení, za pár mesiacov to už môže vyzerať úplne inač.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software