Tiskové zprávyZe světa IT

Švýcarsko se stává partnerskou zemí veletrhu CeBIT 2016

CeBIT logo

Hannover/Berlín. Partnerskou zemí veletrhu CeBIT 2016, který proběhne od 14. do 18. března, bude Švýcarsko. Marius Felzmann, vedoucí projektu CeBIT ve veletržní správě Deutsche Messe AG, Hannover, a Ruedi Noser, prezident ICTswitzerland, podepsali ve středu v Berlíně smlouvu o partnerství. V rámci veletrhu CeBIT, nejvýznamnější akce věnované digitalizaci, se do středu pozornosti dostane národ, který je ve využívání digitálních technologií v celosvětovém měřítku na předním místě.

„Asi není země, která by se tak intenzívně upsala digitalizaci – Švýcarsko je proto předurčeno pro roli partnerské země na nadcházejícím veletrhu CeBIT,“ řekl Oliver Frese, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „Švýcarské firmy a instituce přinesou svým skvělým knowhow a vysoce inovativními řešeními mezinárodní branži veletrhu CeBIT a uživatelskému průmyslu silné impulzy, “ dodal O. Frese.

CeBIT 2015 Press

Partnerskou zemí veletrhu CeBIT 2016, který proběhne od 14. do 18. března, bude Švýcarsko

Švýcarsko je jednou z nejinovativnějších zemí světa. Je mezinárodně uznávaným centrem výzkumu a vývoje, jednou z nejbohatších zemí světa a v hodnocení strategie digitalizace zaujímá přední pozici. Podle aktuální studie EY považuje asi 80 % švýcarských podniků digitalizaci ekonomiky za šanci. Jiné národy dosahují v průměru okolo 64 %.

Využívání digitálních technologií je rozhodující hlavně ve významných hospodářských oblastech jako je finančnictví a pojišťovnictví, strojírenská výroba, investiční výstavba a medicínská technika. Stále důležitější je však digitalizace i pro švýcarský farmaceutický průmysl a zemědělství. Švýcarský trh má podle odhadu EITO (European Information Technology Observatory) v roce 2015 zaznamenat v oblasti softwaru růst 5,5 % a v oblasti služeb IT 3,3 %.

ICTswitzerland, zastřešující organizace svazů informačních a komunikačních technologií ve Švýcarsku, je spokojená s výběrem partnerské země. „Že nás veletržní správa Deutsche Messe AG vyzvala, abychom se stali v roce 2016 partnerskou zemí veletrhu CeBIT, je pro nás ctí a jedinečnou šancí, kterou musíme využít.

Další TZ: Hannover myslí na jaro, nová sezóna 2016 pro CeBIT už začala

S produkty a službami průmyslu ICT se dnes setkáváme ve všech oblastech, jsou motorem inovací a zvyšují naši produktivitu. Jsem přesvědčen, že úspěšná účast Švýcarska v Hannoveru podpoří vědomí důležitosti informačních a komunikačních technologií v ekonomice, politice a celé společnosti,“ řekl Ruedi Noser. Švýcarské firmy se na nadcházejícím veletrhu CeBIT představí jak na ústředním stánku v hale č. 6, především oblastmi jako Research & Innovation, Financial Technologies a Business Security, tak v rámci výstavní oblasti Communication and Networks v hale č. 13.

Také německý svaz digitálních technologií BITKOM spatřuje v partnerství veletrhu CeBIT se Švýcarskem velký potenciál. „Švýcarsko patří nyní pro německé podniky IT a telekomunikačních technologií k deseti nejvýznamnějším obchodním partnerům. V anketě, které se zúčastnili naši členové, uvedly dvě třetiny podniků, že je pro ně Švýcarsko zajímavý trh budoucnosti. Je to určitě také tím, že švýcarské podniky jsou v digitalizaci v mezinárodní konkurenci na předních místech, a to ve strojírenství, medicínské technice nebo ve farmacii. Veletrh CeBIT je šancí tuto úzkou spolupráci a výměnu dále prohloubit a právě malým, středně velkým a začínajícím podnikům umožňuje navazovat novou spolupráci,“ řekl Dr. Bernhard Rohleder, hlavní jednatel svazu BITKOM.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy