> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

HTC One S tenký švihák z Tchaiwanu

Na letošním mobilním kongresu v Barceloně bylo představeno spoustu novinek. Tchajwanské HTC nezahálelo a představilo hned celou řadu nových smartphonů s názvem One.

S velkou pravděpodobností se bude jednat o obdobné série, jak je známe například u Samsungu popřípadě u LG.

V předešlém článku o tomto asijském gigantovi jsme se podívali na novou vlajkovou loď v podobě HTC One X. V tomto představíme méně vybavený model, jež své přednosti skrývá tam, kde bychom je nečekali. A s kým vlastně máme tu čest?

Říká si HTC One S, na první pohled zaujme zajímavou oblou konstrukcí, která nabízí něco navíc. Celé šasi telefonu je vyrobeno z hliníku se speciální úpravou, která zaručuje až čtyřikrát větší tvrdost oproti standardnímu materiálu. Nejedná se o odolný telefon, nějaký ten pád ale přeci jen přežije. Má tloušťku pouhých 7,9 milimetru, což je velmi sympatické.

Přední straně dominuje velký 4,3 palcový Super AMOLED displej, nesoucí rozlišení 540 x 960 pixelů. Trojice senzorových tlačítek poukazuje na systém kolující v žilách Ska, je jím Android 4 ICS. Pohonná jednotka, jež se stará o bezchybný chod telefonu pochází ze stáje Qualcomm. Jeho dvě jádra jsou taktována na 1500 megahertzů. Podpory výkonu se ujmula gigbajtová operační paměť RAM.

One S podporuje formát MHL, díky tomu je možné, připojit se k televizi přes microUSB kabel. Interní kapacita dostačuje, činí slušných 16 GB. O energii se postará akumulátor nesoucí kapacitu 1650 mAh, to snad postačí ke dvěma dnům bezproblémového používání.

Na kvalitní optiku jsme u HTC už zvyklí, ani zde nás nezklame. Pyšní se osmi megapixelovým foťákem, schopným natáčet video ve Full HD rozlišení.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  3 x komentář, přidáš se?

  1. I Love Full HD 🙂

  2. […] Kvalita a originalita. Těmito slovy by se dalo charakterizovat tchajwanské HTC. O nové rodině smartphonů s přídomkem One to platí minimálně dvojnásob. V předešlých článcích jsme prezentovali dva dobře vybavené modely One X a S. […]

  3. […] mobilním veletrhu v Barceloně oslnil trojicí telefonů z nové modelové řady One, byly jimi One S, V a […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Mobilní telefony