Tiskové zprávyZe světa IT

Technologie Asus USB 3.0 Boost

ASUS představil základní desky s technologií USB 3.0 Boost, která dokáže zvýšit přenosové rychlosti USB 3.0 až o 170 % a současně snížit zatížení CPU.

Technologie USB 3.0 Boost nabízí nativní podporu protokolu UASP (USB Attached SCSI Protocol), a je rovněž zpětně kompatibilní s tradičním protokolem BOT (Bulk-Only Transport). Zároveň je kompatibilní s protokolem nedávno představeným skupinou USB-IF určeným ke zrychlení datových přenosů. Využití nejvhodnějšího protokolu zajistí automatická detekce zařízení. Speciální režim USB 3.0 Turbo Mode zvyšuje výkon všech USB zařízení, a tím i jejich přenosové rychlosti.

Výhody implementace UASP

Při první integraci USB 3.0 se počítalo se zachováním protokolu BOT známého z USB 2.0. To by však v konečném důsledku vedlo k omezení potenciálních přenosových rychlostí a šířky pásma, které nabízí rozhraní USB 3.0. To bylo navrženo tak, aby dosahovalo ve srovnání s USB 2.0 desetinásobných rychlostí.

Technologie Asus USB 3.0 Boost

Technologie Asus USB 3.0 Boost

Oproti tradičním protokolům využívá UASP maximální šířku pásma a na rozdíl od pomalého protokolu BOT dokáže zpracovat několik požadavků na přenos dat současně. Díky realizovaným změnám funguje připojení přes USB 3.0 v režimu UASP mnohem rychleji a současně méně zatěžuje procesor. Rychlejší vyřízení požadavků ve frontě okamžitě pocítí uživatel na zvýšení plynulosti práce s počítačem.

USB 3.0 Boost

Kromě kompatibility s protokolem UASP nabízí technologie ASUS USB 3.0 Boost tři režimy optimalizované pro různé potřeby uživatelů, které se přepínají v závislosti na situaci. Režim UASP Mode využívá na maximum nový protokol, Turbo Mode zrychluje všechna USB zařízení a Normal Mode pracuje při původních rychlostech USB 3.0, přičemž zajišťuje maximální kompatibilitu se všemi zařízeními. Optimální režim je zvolen automaticky podle zařízení připojeného k portu USB 3.0. Technologie USB 3.0 Boost v režimu UASP nabídne až o 170 % rychlejší přenosy dat než původní specifikace USB 3.0.

K pohodlnému používání této technologie slouží intuitivní rozhraní. Technologie USB 3.0 Boost naplno využívá všech výhod UASP i tradičních architektur, a díky tomu významně snižuje latenci při komunikaci mezi základní deskou a připojenými zařízeními.

Základní desky kompatibilní s technologií ASUS USB 3.0 Boost k datu zveřejnění zprávy (další modely budou následovat):

Intel

AMD

 • 990FX/990X/970
 • SABERTOOTH 990FX
 • M5A99X EVO
 • M5A97 EVO
 • M5A97 PRO
 • M5A97
 • A75
 • F1A75-V EVO
 • F1A75-V PRO
 • F1A75-M PRO
 • F1A75-M PRO/CSM

Všechny uvedené modely jsou kompatibilní s režimem Turbo Mode. Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Podrobnosti získáte u místního dodavatele. Produkty nemusí být dostupné na všech trzích. Aktuální informace o produktech najdete na webových stránkách www.asus.com.

Základní desky ASUS

ASUS je nejprodávanější a nejúspěšnější globální značkou základních desek na světě. Společnost udává směr v této oblasti četnými inovacemi, které se stávají průmyslovými standardy. Mezi nejnovější inovace patří digitální systém napájení DIGI+ VRM, technologie Dual Intelligent Processors – která kombinuje nárůst výkonu při úspoře energie, a dále tepelná ochrana celé desky v podobě architektury Thermal Armor a Thermal Radar. Další exkluzivní technologie jako Core Unlocker, Disk Unlocker a Protect 3.0 demonstrují snahu společnosti ASUS o soulad technické vynalézavosti a odpovědnosti k životnímu prostředí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

 1. Tak to je mazéééc.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy