InternetMobilní telefonyZe světa IT

Tip: Jaký smartphone vybrat s NFC?

Smartphone LG G6

Bezdrátová komunikační technologie NFC se začíná pomalu vrývat do podvědomí uživatelů bezkontaktního bankovnictví. V tomto článku se zaměříme na to, jaký chytrý telefon zvolit, podíváme se primárně na nejlevnější smartphony právě s NFC čipem.

HTC-Desire-C

Tip: Jaký smartphone vybrat s NFC?

NFC tagy, chcete-li, se řadí do pasivních řešení

První slova však věnuji tomu, co vůbec zkratka NFC znamená. Near Field Communication – jedná se o standard, který slouží k bezdrátové komunikaci do 20 cm, celý proces se děje bezdrátově, tedy na frekvenci přibližně 14 MHz. Proces je prakticky stejný, jako dosavadní přenosy Bluetooth či WiFi, nicméně však s jiným dosahem a rychlostí – 106 až 424 kbit/s.

NFC tagy, chcete-li, se řadí do pasivních řešení, jedná se o různé nálepky, štítky, náramky či přívěšky. Pro vytvoření NFC tagu však potřebujeme zařízení aktivní, tedy nějaký smartphone či tablet s podporou NFC, kterým budeme štítek spravovat. Díky programům /např. Samsung TecTitle/ do těchto pasivních produktů tak můžeme nahrát příkazy, a lze je i kombinovat /ztlumení zvuku, zapnout WiFi – hotspot, vypnout jas, nastavit budík, atd./, jedná se o informace v jednotkách bajtů – největší tagy vlastní kapacitu až 7678 bajtů.

Asi jako nejlevnější a nejrozumnější koupě?

Nyní se jdeme podívat na to, jak to na českém trhu vypadá s nabídkou telefonů s bezkontaktním čipem. Asi jako nejlevnější a nejrozumnější vypadá koupě smartphonu HTC Desire C, který NFC podporu vlastní. Cena je přibližně 4000 korun. Můžeme například zvolit i HTC Desire X, který však stojí přibližně 6600 korun. Ultra-levný chytrý telefon nabízí ještě Samsung, jmenuje se Samsung Wave Y /cena přibližně 3000 korun/, nicméně smartphone ovládá OS Bada.

Od Samsungu můžeme zvolit i Samsung Galaxy Mini II, který vlastní Android a je cenově dostupný za přibližně 3500 korun. V prodeji jsou samozřejmě i jiné modely s NFC čipem, nicméně se jejich cena značně zvyšuje a nejsou tak dostupné pro uživatele s omezeným rozpočtem. Našli jste cenově výhodnější model a nebo se přikláníte k dražším produktům s posporou NFC? Určitě se o ně podělte do komentářů nebo nás také sledujte na naši Google+ stránce.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet