Hardware

Tři nejlepší set-top boxy na DVB-T2 s podporou HbbTV

Foto: DVB-T2
Foto » DVB-T2

Technologie HbbTV platí za v poslední době velmi často skloňovaný termín. Proč, které televize jím disponují a co když takové zařízení nemáte?

Co je HbbTV

Jedná se o tzv. hybridní televize (z anglického Hybrid Broadcast Broadband TV). Ty poskytují spojení lineárního vysílání a internetu, tedy jednoduše řečeno zařízení získá data právě z obou těchto cest. Uživatel se tak dostane k většímu množství atraktivního obsahu, aktuálně běžící pořad se doplní dalšími informacemi.

Někdy se této funkci také jednoduše říká červené tlačítko. Většinou se na tzv. chytrých televizorech aktivuje právě stisknutím tohoto tlačítka.

Jestliže podobnou televizi nemáte, ještě není nutné si kvůli HbbTV kupovat úplně nové zařízení. Podporu této technologie dokáže zajistit i set-top box. Které přístroje dostupné na současném trhu má smysl si pořídit?

Na úvod vysvětlení: Pro set-top box je zásadní, vzhledem k tomu, jaký typ vysílání potřebuje kvůli této funkci přijmout, možnost připojit se na internet. To lze realizovat kabelem nebo přes WiFi (analogicky podobně jako u počítače).

Humax T2

Multimediální set-top box nabízí podporu DVB-T/DVB-T2 pozemního vysílání s kodekem H.265/HEVC, kompatibilní tedy bude už s novým typem vysílání. Příjem programů dovoluje v rozlišení Full HD.

Humax T2
Humax T2

Připojení k televizi zajistí HDMI konektor nebo pro starší typ přípojek taktéž SCART. Prostřednictvím USB konektoru si můžete připojit k zařízení externí disk a nahrát si svůj oblíbený pořad. Set-top box však nenabízí duální tuner, takže nelze jiný pořad nahrávat a jiný zároveň sledovat.

Předností tohoto modelu je i snadné nastavení, jednoduché ovládání a dobrá kvalita obrazu i zvuku. Set-top box nabízí dostatečnou citlivost. Spolehlivě funguje i funkce HbbTV, pokud plánujeme zařízení zapojit přes WiFi, musíme si dokoupit příslušný modul. Za mírný nedostatek lze považovat pouze pomalejší start. Určitě se ale jedná o dobrou volbu do začátku.

Technisat DigiPal ISIO HD

I u tohoto zařízení můžeme očekávat příjem nově příchozího vysílání DVB-T2 s kodekem H.265/HEVC.

Technisat DigiPal ISIO HD
Technisat DigiPal ISIO HD

Standardní možností je USB port, díky kterému lze připojit externí disk a nahrávat programy. Navíc také obsahuje čtečku SD karet. Rovněž nabízí podporu moderního připojení přes HDMI i starší SCART. Přístup na internet opět zajistí primárně LAN, USB adaptér pro wifi si musíte dokoupit zvlášť.

V tuzemsku se jedná o jeden z prvních HbbTV přístrojů. Vzhledem k podpoře německého kódovaného digitálního vysílání (vyplývající z původního určení na německý trh) lze očekávat dlouhodobou podporu aktualizací software, což je bezesporu výhodné.

Instalace je bezproblémová, mírně matoucí u tohoto zařízení může být ovládání. Někteří uživatelé si navíc stěžují i na to, že moudřejší nejsou ani po nastudování poněkud nepřehledného návodu. Ve výsledku však Technisat DigiPal ISIO HD vzhledem ke kvalitnímu obrazu i zvuku je kvalitním výrobkem.

Zircon Air T2

Ani v tomto případě nemůže v základní výbavě chybět příjem pozemního vysílání DVB-T a DVB-T2 s kodekem H.265/HEVC.

Zircon Air T2
Zircon Air T2

U produktu tentokrát chybí možnost nahrávání přes USB. Stejně tak nemůžeme počítat ani s vybavením přístroje duálním tunerem. V balení se nachází AV kabel, uživatelé, kteří mají zájem o připojení přes SCART budou ke starším televizorům potřebovat redukci.

Tři nejlepší set-top boxy na DVB-T2

Nejlepší setopboxy na DVB-T2

Před nákupem se nám také vyplatí vědět, že set-top box může vykazovat pomalé reakce při aktivaci HbbTV a omezený je též dosah dálkového ovládání. Podobné vlastnosti však vykazují i přístroje srovnatelné cenové relace a nižší cena bude pro řadu spotřebitelů rozhodující. Kvalita zobrazení i zvukového výstupu je taktéž ve výsledku dobrá.

Wifi standardně integrovaná není, připojení je potřeba realizovat kabelem. Wifi modul je možné dokoupit zvlášť.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

3 Komentáře

  1. Dobrý den,
    vlastním televizi s HbbTV, ale bohužel ještě neumí nový televizní standard. Abych mohl i nadále používat HbbTV tak si musím koupit settopbox s HbbTV, nebo stačí bez HbbTV?
    Děkuji za radu.

    1. Každopádně nový setobox s podporou HbbTV!

  2. Moje televize nemá HBBtv postačí koupit setobox který to má? A půjde mi to?

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware