InternetMobilní telefonyZe světa IT

Úvaha: Bleskmobil versus výhody

Bleskmobil SIM karta

Nechal jsem se také zlákat velkou reklamou, která je k vidění v televizi a vydal jsem se pořídit si SIM kartu operátora, který se řadí mezi ty virtuální? Není tomu tak, spíše mě zlákala velice výhodná cena za volání a SMS zprávy v ceníku Bleskmobilu. První „nevirtuální“ operátor na scéně v drobnohledu.

Bleskmobil totiž staví do latě i ty nejrenomovanější operátory České republiky, ptáte se proč? Nabízí totiž předplacenou kartu, která je v základu nabyta na 150 Kč a lze z ní volat za 2,50 za minutu. SMS zprávy jsou zpoplatněny korunou a padesáti haléři, samozřejmě jsou všechny ceny uvedeny s DPH a je za ně možno volat do všech sítí na území naší republiky. Multimediální MMS si také pošlete, a to za 5 korun s DPH.

Nový operátor Bleskmobil v Česku

Nový operátor Bleskmobil v Česku

Mějte ještě na paměti to, že je kredit platný pouze tři měsíce, což dává operátoru další záporné bodíky do jeho recenze. Nedostatkem se stává také i jakožto u stávajících operátorů přenos dat, který i u Bleskmobilu není nikterak lákavý pro potencionální zákazníky. Za 20 Kč si tak můžete aktivovat internet v mobilu na den a za 100 Kč můžete mít internet až na celý měsíc. Pozor ale na započatý odběr dat, pokud internet nechcete využívat. Můžete být tak díky aktivovaným datům již za pár dnů bez kreditu.

Co mě na základních pravidlech používání karty velice zaujalo?!? Je to odstavec sedm, jež jsem si přečetl na obalu předplacené karty, tedy velice smysluplná věta – cituji „Bleskmobil si vyhrazuje právo na změnu podmínek nebo cen v případě, že SIM karta bude přihlášena do mobilní sítě později, než 60 dnů od jejího zakoupení.“

Jasné mi to ze začátku nebylo, ale? Trafikanti tedy dostali sady karet, což bylo patrné při koupi, kdy jsem si mohl vybrat z nabízených čísel. Ano, i tak se dá sledovat, kdy byla SIM karta prodána. Jednoduše nahlásí den prodeje poslední karty ze série a nebo si denně vedou statistiky prodaných čísel? Poté si jen údaje zavede „virtuální operátor“ do své databáze a po uplynutí inkriminované doby tak může operátor SIM kartu penalizovat za porušení podmínek.

Předplacená SIM karta Bleskmobilu

Nový operátor Bleskmobil v Česku

A to není vše. Můžete tak v rámci doplňkové služby Bleskmobilu navštívit některé z internetových stránek vybraných portálů dostupné z mobilního telefonu zdarma. Funkce je dostupná za použití prohlížeče s přímým přístupem na internet. Při použití prohlížeče, který používá proxy server /Opera Mini či Opera Mobile/, bude přístup zpoplatněn. Portály, kam můžete zajít zdarma jsou zde – Bleskmobil.cz, Blesk.cz, iSport.cz a Auto.cz.

Určitě tento článek není první, co jsme na tomto internetovém webu napsali. Zde si můžete přečíst první report, který byl směřován právě na prvního virtuála v České republice. A je to vůbec první virtuální operátor v naší republice? Nad tímto tématem se strhla na internetu velká rozepře. Ve smluvních podmínkách figuruje společnost Telefónica O2, což bylo jasné hned po uvedení do provozu. Jak moc ale zasahuje do cen značky Bleskmobil? Je vůbec Bleskmobil schopný eliminovat rány bičem společnosti Telefónica?

„Společnost Ringier Axel Springer má plnou autonomii pokud jde o značku, nabídku služeb včetně cen, marketingu a prodeje služby BLESKmobil. Služba elektronických komunikací, která je v rámci nabídky BLESKmobil poskytována, je technicky zajištěna společností Telefónica Czech Republic, a.s. Společnost Ringier Axel Springer je zodpovědná za nabídku služeb pod značkou BLESKmobil, a to včetně cen,“ tvrdí Michal Táborský z Ringieru.

Určitě se stává to, co jsme nechtěli. Být opět v temné mlze a hltat informace od zdrojů, které svými zavádějícími informacemi klamou naši společnost, potažmo lidi, kteří o některých věcech nemají vůbec představu. Je to opravdu obhájce našich mobilních práv? Určitě jsem ale zastánce cen, které operátor posadil na velmi výhodnou cenovou hladinu. Určitě se o své poznatky podělte do komentářů nebo dejte vědět o tomto článku i ostatním, děkujeme za aktivitu u této novinky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

4 Comments

  1. A je to tu, Bleskmobil prodloužil platnost kreditu na 6 měsíců, což je super a další důvod k pořízení SIM karty Bleskmobilu.

    1. Stalo se tak 10. 12. 2012 a je to jedině dobře, o další důvod více, proč volat právě pod tímto operátorem s předplacenkou. Nicméně už jsem si jednu SIM kartu pořídil a je jasné, že se nejedná o dalšího U:fona, jelikož běží radiové frekvence pod křídly O2. Proč koupit SIM kartu od Bleskmobilu? No, dle diskuze na internetu se jeví jako dobrý „virtuál“. Jediná nevýhoda je asi jen samoobsluha a web, nemá zatím kamenné prodejny s informacemi.

  2. Vadí mi že se nemohu dovolat když potřebuji protože mám 52 Kč na kreditu. Žiji na úrovni životního minima a když nemám peníze nemohu kredit koupit. Nelíbí se mi to. Lituji že sem si tuto simkartu pořídila. Vrátím se zpět k bývalému operátorovi.

  3. Kradou kredit? Za údajné připojení k netu. Každý týden 20 Kč.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet