Hardware

V Británii se prodávají Moto 360

motorola logo
Foto: Motorola

Pokud se budeme bavit o kulatém designu a chytrosti na zápěstí, napadá mě sousloví chytré hodinky. A ptáte se proč? No přece díky kulatým hodinkám Moto 360, které už jsou na trhu od září letošního roku. A právě ty se poněkud líně, snad indiánským krokem blíží k prodeji také do České republiky.

Jejich kulaté prodejní krabičky se zatím usídlili v Británii, kde je nabízí operátor O2 UK. Cena je ovšem v porovnání se zámořím o něco vyšší, což se rozhodně dalo očekávat.

V USA se kulaté Moto 360tky prodávají za 250 amerických dolarů, což v přepočtu znamená cirka 5 tisíc korun. Společnost O2 si v Británii ale řekne o 200 liber, v přepočtu cirka 7 tisíc korun. No není to dost na produkt, který na ruce vydrží sotva jeden den? Jedná se opět o komplikované zařízení, které by pro svůj provoz potřebovalo zdatnější akumulátor. Potěší však indukční nabíjení. Ale to rozhodně není vykoupením z problému.

Styl, design, moderna - Motorola Moto 360

Pár vět o novince v podobě Motoroly (Lenova). Hodinky lze spárovat s Androidem 4.3 a vyšším. Podle dalších informací nepotěšíme uživatele, kteří neradi často nabíjejí svá zařízení. Chytré hodinky dle specifikace budeme muset nabíjet každý den, což je škoda. Tuto operaci nám ale zřejmě usnadní bezdrátové nabíjení, které je dle informací ze zahraničí opravdu rychlé. Avšak, některé zdroje uvádějí dobu i dva dny. Kapacita vestavěného akumulátoru jest 320 mAh. Druhým tajem hodinek Motorola Moto 360 je jejich procesor.

V Motorolách Moto 360 je procesor z dílny Texas Instruments OMAP 3 (TI), který tepe na frekvenci až 720 MHz. Specifikaci ještě doplňuje samozřejmě technologie Bluetooth, jedná se o nejvyspělejší revizi – 4.0 LE, která slibuje opravdu malé nároky na využití akumulátoru. Ale? To ale, koupit či nekoupit. Geekosféra jásá, uživatelé plesají, nicméně je jasné, že tento mobilní produkt nebude pro všechny.

Kdy bude tento produkt také na českých eshopech či kamenných prodejnách? Bude zde vůbec oficiálně v prodeji? Mohl by, Lenovo zde totiž oficiálně začalo prodávat své chytré mobilní telefony. Můžeme se tedy směle těšit na mobilní skvost, který zaujal celou planetu jménem země…

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware