Ze světa IT

Vodafone připravuje novou službu. Vodafone TV

vodafone logo final
Foto: Vodafone

Nedávná akvizice společnosti UPC a Vodafonu je za námi. České UPC se pomalu začíná transformovat na Vodafone. V českých domácnostech však chybí nové řešení pro streamování televizního vysílání. Některé služby už jsou samozřejmě na trhu v České republice – avšak, na Vodafone a jeho IPTV či OTT (Over-the-top) službu ještě čekáme.

Bude na trhu do konce roku? O2 TV je spolu s konkurenčními službami v dominantním postavení. Vodafone ale na konci roku zaútočí se svou novou službou – Vodafone TV.

Internetová televize bude dostupná na nových set-top-boxech již na konci roku a bude ji možné provozovat na jakémkoliv připojení k internetu díky OTT, tedy i u konkurence. Na webu Vodafonu jsou zatím služby pro stream televize v malé nabídce internetových operátorů Lepší.TV a SledováníTV.

TIP: Vodafone TV. Nová digitální televize zatím bez verze pro počítač

Dnešní doba je hektická a lidé mnohdy nejsou schopni kvůli pracovnímu vytížení stíhat vysílací časy svých oblíbených pořadů. Právě na ně bude Vodafone TV dosti myslet a cílit.

Tyto služby jsou účtovány Vodafonem, nicméně, část z příjmů posílá společnost samotným provozovatelům IPTV. Nyní se připravuje nový IPTV setobox podporující OTT a nová nabídka pro uživatele.

vodafone tv box
Vodafone připravuje novou službu. Vodafone TV

A teď trocha Wikipedie:

IPTV funguje na síti provozovatele

IPTV neboli televize přes internetový protokol je systém, kde jsou služby digitální televize šířeny prostřednictvím IP protokolu přes počítačové sítě, což může být součástí dodávky širokopásmového připojení. Použití technologií pro počítačové sítě je hlavní rozdíl IPTV od klasického plošného nebo kabelového vysílání.

Sledujte televizi odkudkoliv
Sledujte televizi odkudkoliv. IPTV je budoucnost?

Pro domácí uživatele je IPTV často poskytována v souvislosti s Video on Demand (VoD má aktuálně v nabídce UPC). Obchodní spojení IPTV, VoIP a přístupu k internetu je označováno jako služba Triple Play (se současným mobilním přístupem pak Quadruple Play). IPTV je často dodávána v uzavřené síťové infrastruktuře nebo firemní LAN na rozdíl od internetové televize (tzv. webcasting, streaming).

IPTV pokrývá obojí – živé televizní vysílání stejně dobře jako uložené video (Video on Demand, video na vyžádání). Přehrávání z IPTV vyžaduje buď osobní počítač nebo set-top box připojený k TV.

OTT technologie funguje kdekoliv

OTT. Ve vysílání je jako Over-the-top obsah (OTT) označována distribuce audio nebo video obsahu a dalších médií přes internet, bez možnosti poskytovatele internetového připojení kontrolovat přenášený obsah.

Poskytovatel připojení může vědět o obsahu paketů internetového protokolu (IP), ale není schopen kontrolovat dodržování autorských práv, ani není odpovědný za další šíření tohoto obsahu.

Model fungování se liší od nakupování nebo pronajímání video a audio obsahu od poskytovatele internetového připojení (ISP), jako jsou nejrůznější placené televize, video na vyžádání nebo služby IPTV.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Vodafone TV není IPTV ale OTT, když už se oháníte Wikipedií, tak si o tom něco nastudujte.

    1. Prima den, děkujeme za zpětnou vazbu. Článek jsme rozšířili – aby obsahoval přímé informace. S pozdravem Martin

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT