Internet

Vodafone TV. Nová digitální televize zatím bez verze pro počítač

vodafone logo final
Foto: Vodafone

Vzhledem k popularitě služeb O2 TV a T-Mobile TV bylo jenom otázkou času, kdy se svojí vlastní digitální televizí přijde i další z největších operátorů působících v ČR – Vodafone.

Ten tak učinil v pondělí 23. března 2020, kdy byla oficiálně spuštěna zbrusu nová služba Vodafone TV. S čím chce tento původem britský operátor obstát v tvrdé konkurenci a uspět na televizním trhu?

Dnešní doba je hektická a lidé mnohdy nejsou schopni kvůli pracovnímu vytížení stíhat vysílací časy svých oblíbených pořadů. Právě na ně bude Vodafone TV dosti myslet a cílit.

Vodafone TV. Nová digitální televize (Foto: Vodafone.cz)
Vodafone TV. Nová digitální televize (Foto: Vodafone.cz)

Odvysílané filmy a seriály si bude možné skrze tuto službu pouštět i zpětně – a to až týden dozadu. Implementována je rovněž možnost nahrávání pořadů. Toto nahrávání probíhá přímo do cloudového úložiště, přičemž maximální délka takto uložených záznamů může být 100 hodin. Vše samozřejmě bude vysíláno a zaznamenáváno v HD kvalitě.

Televize do mobilu i tabletu, ale ne na počítač

Ke sledování Vodafone TV, ač by tomu název této služby nemusel napovídat, nepotřebujete dokonce ani televizi. Lze ji totiž sledovat i na zařízeních, které se vám vejdou klidně i do kapsy – k dispozici je bezplatná aplikace pro tablety a mobily, pomocí níž si tuto novou digitální televizi od Vodafonu můžete pouštět. Stáhnout si ji mohou jak uživatelé iOS (zde), tak i Androidu (zde).

V rámci jedné registrace si lze takto přihlásit až 10 mobilních přístrojů. Nicméně v jeden okamžik se nelze dívat na více než dvou mobilních zařízeních současně. Jedním z hlavních marketingových sloganů této služby je pak „Sledujte televizi kdykoliv a kdekoliv právě chcete“. S tímto tvrzením se dá souhlasit, avšak ne úplně.

Vodafone TV totiž není oproti konkurenčním službám možné sledovat na počítači, což vnímáme jako zásadní mínus. Zatím ani nebylo vydáno stanovisko, zdali se někdy Vodafone TV na PC dočkáme.

Jaké balíčky programů jsou nabízeny? A co jejich cena?

Vodafone nabízí svou novou digitální televizi v rámci tří základních programových balíčků. Ty jsou prodávány ve dvou různých cenových variantách – vlastní cenu mají zákazníci tohoto operátora, kteří již od něj vlastní i internetové připojení. Výsledná úspora takovýchto zákazníků může činit až 50 %.

Tarify Vodafone TV (Foto: Vodafone.cz)
Tarify Vodafone TV (Foto: Vodafone.cz)

Obecně ale není cena tím, co by Vodafone TV nikterak výrazněji odlišovalo od konkurence, částky za jednotlivé balíčky se pohybují ve stejné cenové hladině jako u ostatních poskytovatelů digitálních TV.

Konkrétně se jedná o tyto balíčky programů:

Klasik (150 / 299 Kč)

  • Více než 55 programů, z toho přes 40 v HD rozlišení
  • Funkce zpětného přehrávání a nahrávání

Komfort (300 / 499 Kč)

  • Více než 110 programů, z toho přes 70 v HD rozlišení
  • Funkce zpětného přehrávání a nahrávání
  • Videotéka v ceně

Komplet (600 / 899 Kč)

  • Více než 130 programů, z toho přes 90 v HD rozlišení
  • Funkce zpětného přehrávání a nahrávání
  • Videotéka a HBO GO v ceně

Slibný začátek, ale prozatím chybí exkluzivní obsah

V ceně za Vodafone TV je zahrnut i pronájem set-top boxu, který si je možné do televize připojit pomocí HDMI konektoru. Mezi vybavení set-top boxu pak patří i speciálně pro tuto službu vyvinutý firmware pomocí něhož je možné uživatelské rozhraní této digitální televize ovládat opravdu rychle a plynule. Opomenout nesmíme ani na uživatelsky oblíbené funkce – hledání a doporučování obsahu a možnost nastavení rodičovské kontroly.

Vodafone TV si ke svému startu nemohla vybrat lepší období. Spousta lidí je kvůli koronaviru zavřená doma v karanténě a má tak více času sledovat televizi.

Pokud k tomu připočteme všechny výše zmiňované funkce, máme tu slibně vypadající službu. Bohužel jí zatím chybí jedna zásadní věc, a to sice exkluzivní obsah, jako má například O2, která má svůj vlastní sportovní kanál.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet