HardwareZe světa IT

Vuzix M100: Google má konkurenci

Google logo nove

Určitě si všichni pamatujeme na projekt od společnosti Google, která světu představila chytré brýle se spoustou dech beroucích možností. Dnes se však můžeme podívat na konkurenci, která průlomový produkt představí i na lednovém veletrhu CES 2013 v Las Vegas.

Projekt Glass - Vuzix M100

Vuzix M100: Google má konkurenci

Brýle dle prvních informací bude ovládat mobilní systém Android, přesněji se bude jednat o upravenou verzi Ice Cream Sandwiche. Technologie obsažené v tomto produktu nebudou nikterak vybočovat od technologií v chytrých telefonech, můžeme se tak těšit na podporu WiFi, GPS a Bluetooth konektivitu.

Další předností je nahrávání videa v rozlišení 720p a chlubí se WQVGA displejem /400 x 240 pixelů/ s širokoúhlým poměrem stran 16:9, jež bude odpovídat pohledu na 4″ displej. Specifikace brýlí dále zahrnuje procesor OMAP4430 /Cortex-A9/ s taktem 1 GHz, 1 GB paměti RAM, gyroskop, digitální kompas a 4 gigabajty interní paměti s možností rozšíření paměťovou kartou microSD až do kapacity 8 GB.

Zařízení Vuzix M100 je taktéž možno spárovat pomocí technologie Bluetooth se smartphony na Androidu, tak na systému iOS od Applu. Výdrž při hovoru je výrobcem stanovena až na 8 hodin, nebo dvou hodin s aktivním displejem. Jako první se náhlavní produkt dostane k vývojářům, kteří za zatím vývojový produkt zaplatí 1 000 amerických dolarů, tedy přibližně 19 000 Kč.

Nahradí jednou tyto brýle dnešní smarphony? Mají naději na úspěch mezi střední vrstvou geeků? Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů níže nebo ukažte novinku i svým kamarádům či známým pomocí lišty na sdílení, děkujeme za projevenou aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Jo, tak na tohle jsem čekal, konečně se něco dotáhne do zdárného konce a bude na světě produkt, který se snad časem dostane i mezi lidi, říkám ano.

    1. Mě osobně to překvapilo, jelikož jsem už o projektu Google Glass dlouho neslyšel, myslím si, že právě Google by to mohl svými prostředky dovést k úplné dokonalosti, což se asi nestane. Možná až koncem roku 2013, spíše to zatím slouží jako on board kamera… 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware