Software

Vývojáři už pilně pracují na iOS 14. Jaké novinky přinese?

ios logo freebit
Foto: iOS

Nový operační systém iOS 14 už se chystá na svět. Jak bude vypadat a co o něm říkají první informace?

iOS 14 už v červnu

Změny budou podle všeho designové i funkční. Zdrojem posledních uniklých informací je leaker, který si říká @choco_bit. Právě on je zřejmě tím, kdo má dnes k dispozici další z kódů iOS 14.

Oficiálně bychom se představení novinky měli dočkat v červnu. Zatím zdroje očekávají zejména kompatibilitu se všemi zařízeními schopnými používat iOS 13. Na řadu má přijít také vyšší výkon. Starší verze systému obsahuje některé chyby, lze proto předpokládat, že Apple se zaměří i na lepší stabilitu svého operačního systému.

Vývojáři už pilně pracují na iOS 14
Vývojáři už pilně pracují na iOS 14

Drobná vylepšení

Změní se i rozložení domovské obrazovky. Na iPhonech si tvůrci pravděpodobně vezmou inspiraci od Apple Watch. Další verze iOS by tak měla umožnit zobrazit všechny nainstalované aplikace. Ty si uživatelé budou moci přeskupovat podle filtrů. Mluví se i o tom, že by mohlo být funkční zobrazování widgetů.

TIP na článek: iOS 14 je za dveřmi. Na jaká zařízení jej půjde nainstalovat?

Tento rok nás čeká představení aktualizace iOS 14. Nová verze operačního systému chystá mnoho vylepšení, která sahají k základu celé spolehlivosti systému, skrze zdokonalení hlasového ovládání, až po rozšířenou kompatibilitu.

Dočkat bychom se měli vylepšení zpráv. Nově bude možné si zprávy označit znakem @. Pouze na ty zprávy, které si takto označíte, si pak budete moci nechat zobrazovat oznámení. Tuto funkci už obsahují některé známé komunikátory jako WhatsApp nebo Messenger.

I razantnější změny

Úplnou novinkou bude vlastní fitness aplikace. Stahovat si s ní budete moci instruktážní cvičební videa. Ačkoli není její přínos nijak velký, určitě bude výhodou její návaznost na aplikaci Zdraví a Apple Watch.

Další zajímavou inovací bude AR aplikace, tedy aplikace určená pro rozšířenou realitu. V testovacím režimu je nyní využití Apple Storů a populárního řetězce kaváren Starbucks. Apple díky této aplikaci uživatelům umožní v rozšířené realitě získávat další informace o okolním prostředí.

Změna má proběhnout i ve správě hesel. A podle všeho by mohla dosáhnout schopností aplikace 1Password. Členění hesel podle různých kategorií, přidávání dalších informací nebo sofistikované bezpečnostní mechanismy má podobně obsáhnout i iCloud klíčenka.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software