Software

WhatsApp přináší funkci, kterou si zamilujete

whatsapp logo
Foto: pixabay.com, Tag: WhatsApp

WhatsApp slibuje svým fanouškům další novinku. Tuto funkci si zaručeně zamilujete i vy. O co jde?

Oblíbená aplikace WhatsApp nabídne nástroj pro úpravu fotek a videí

Pro operační systém Android byla uvolněna další beta verze oblíbené aplikace WhatsApp s označením 2.22.3.5.

Nová verze nabídne především šikovné nástroje pro úpravu fotografií a videa. Jednak si s nástrojem „štětec“ v různé tloušťce budete moci na fotografii cokoli domalovat. Druhou, zajímavější možností je zamazání části fotografie nebo videa.

Jednoduše tak odstraníte všechny nežádoucí informace, které jsou příliš soukromého charakteru a vy je rozhodně nechcete „poslat do světa“.

WhatsApp přináší funkci, kterou si zamilujete
WhatsApp přináší funkci, kterou si zamilujete

Funkce však není tak úplnou novinkou. Uživatelé telefonů s Androidem se s ní sice setkávají poprvé, nicméně na smartphonech obsahujících operační systém iOS už v editoru fotografií dostupná je.

Kdy se však tyto nové nástroje dostanou do stabilní verze WhatsAppu, to zatím bohužel říci neumíme.

WhatsApp s novinkami v posledních měsících nešetří

Nejsou to jediné změny, jichž se uživatelé oblíbeného komunikátoru dočkali. Ve WhatsAppu se v poslední době s inovacemi doslova roztrhl příslovečný pytel.

Na počátku letošního roku už stihli přijít vývojáři se změnou v oznámeních v rámci skupinových konverzací. Aplikace vám nyní zobrazí oznámení, které obsahuje profilovou fotografii osoby, která se o vás zmiňuje nebo odpovídá na vaši zprávu.

Jde o zajímavý doplněk již dříve uvedené funkce přidání profilových obrázků, které vám pomohou se lépe zorientovat v jednotlivých konverzacích.

K převratným změnám patřila také funkce multi-devices, na kterou došlo v létě loňského roku. Znamená prakticky, že si můžete aktuálně svůj WhatsApp spustit současně například na mobilním telefonu a zároveň na tabletu.

Na jaké novinky se můžeme těšit v roce 2022

A vývojáři nezahálí ani do budoucna. Celá řada slibně vypadajících novinek se teprve chystá. Mluví se tak o například o tom, že aplikace z betaverze přede všem uživatelům možnost skrýt před určitými lidmi informaci o vašem statusu. Zároveň vy však stále uvidíte, kdy byly tyto kontakty naposledy online.

TIP na článek: Jak stáhnout a nainstalovat WhatsApp na telefon s iOS a Androidem?

WhatsApp (https://www.whatsapp.com) je oblíbený komunikátor, který vám umožní posílat zprávy nebo si volat s jinými uživateli. Chcete ho vyzkoušet i na vašem telefonu? Jak na instalaci do systému Android a iOS?

WhatsApp sice už nyní umožňuje uživatelům smazat odeslané zprávy, ale v současné době je časový limit pro jejich smazání po odeslání až 4 096 sekund, tedy přesněji 68 minut a 16 sekund.

Z testování beta verze aplikace však vyplynulo, že autoři aplikace možná plánují tento limit jednou provždy odstranit. Během testování totiž žádný časový limit objeven nebyl. Nicméně není zatím jasné, kdy bude tato funkce představena oficiálně.

A to není vše. Vypadá to, že brzy bude možné reagovat na WhatsAppu pomocí obrázků stejně jako na Instagramu a Facebooku. Funkce se má jmenovat Mesage Reaction a umožní uživatelům reagovat na zprávu pomocí celkem šesti emotikonů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software