Software

WhatsApp ukončí podporu několika mobilních OS už na konci roku 2016

whatsapp logo
Foto: pixabay.com, Tag: WhatsApp

Je to tak, na konci roku 2016 ukončí WhatsApp, jedna z největších komunikačních platforem, podporu operačnímu systému Blackberry. A to nejenom jeho starším verzím, ale i aktuálnímu BB OS10. „Desítky“ běží na telefonech Blackberry Q10, Z3, Z10, Z30, Passport a Classic.

Pokud tedy některý z vyjmenovaných telefonů vlastníte, budete muset zauvažovat nad jiným kanálem komunikace s vašimi blízkými.

WhatsApp-Generic-Passport
zdroj: Crackberry.com

Kromě telefonů Blackberry skončí podpora i zařízením Nokia S40, Symbian S60, Androidu ve verzích 2,1 a 2,2 a Windows Phone 7,1. Podle krátké zprávy na blogu WhatsAppu je to proto, že tyto systémy nemají dostatečnou schopnost pro rozvoj funkcí aplikace v budoucnu.

Citace z blogu WhatsAppu:

Tohle rozhodnutí bylo náročné, ale správné proto, abychom lidem mohli dát lepší způsob komunikace s jejich přáteli, rodinami a milovanými prostřednictvím WhatsAppu. Pokud vlastníte některý ze zmiňovaných telefonů, doporučujeme vám přejít na novější telefon s Androidem, Windows Phone, nebo na iPhone před koncem roku 2016, abyste mohli dále využívat WhatsApp.

Kdo by nechtěl odcházet od telefonů, kterým podpora končí, má několik možností. WhatsApp není jedinou IM aplikací, která tu je. Kromě tradičních jako je Facebook Messenger, Viber, nebo třeba BlackBerry Messenger, může začít využívat čím dál oblíbenější Telegram. Ten získává na popularitě v poslední době především pro svoji bezpečnost.

Kromě psaní zpráv umožňuje posílat fotky, videa a sdílet mezi sebou soubory, jako například wordové dokumenty, tabulky, nebo PDFka. Také je tu ještě googlovský Hangouts, který ale stále zůstává kecálkem spíše pro geeky a technické nadšence. Což nám tady na Freebitu nevadí a používáme ho například pro komunikaci v rámci redakce.

Bude vám WhatsApp na zmiňovaných telefonech chybět, nebo si bez něj snadno poradíte? Jakou IM apklikaci používáte nejvíc? Napište nám to do komentářů a sdílejte článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software