Hardware

Xiaomi expanduje do 4K televizí

xiaomi logo cina freebit
Foto: Xiaomi

Čínský výrobce mobilní elektroniky s nadstavbou MIUI, který se vehementně svým zastoupením dostává také do Čech již dříve rozšířil své působení na poli televizorů. Dnes se k nám dostává 4K novinka s rozlišením Ultra HD (3 840 x 2 160 pixelů) – ano, jedná se o čínské Xiaomi a model Mi TV 2. Nabídne to, co uživatele od své nové 3D televize očekávají?

Víme, že byl televizor představený jíž dříve, co nás však láká napsat tento článek je to, že se chytré a hlavně vytříbené televizory s jemným 4K rozlišením začínají pomalu ale jistě zabydlovat v nejedné domácnosti v Čechách a být tím pádem i cenově dostupné. Už to slyšíme, ty Stando, Petr si zase koupil novou televizi s tím „lepším“ obrazem.

Xiaomi 4K TV MiTV

4K televize Mi TV je prodávána s úhlopříčkou 49 palců, a co víc, vlastní špičkové panely od jihokorejské společnosti LG. Nabídne i externí zvukový soundbar a bezdrátový subwoofer, což je pro náročnější uživatele určitě velké plus. Televizor bude poháněn výkonným čtyřjádrovým procesorem MediaTek MStar 6A918 (Mali-450) o frekvenci 1,45  GHz. Společnost procesor doplnila o 2GB RAM a 8GB místa v paměti ROM. Nebude chybět čtečka paměťových karet do velikosti 64 gigabajtů.

Společnost samozřejmě nezapomněla ani na podporu technologií usnadňujících streamování obsahu z mobilního telefonu na obrazovku 4K televizoru. Televize bude podporovat bezdrátové standardy Miracast, WiDi ale také Airplay a bezdrátový standard DLNA pomocí WiFi. Televizor vlastní Bluetooth ve verzi 4.0. Chytrý televizor na svém boku nabídne tři HDMI porty, jeden AV port,
 VGA port pro externí obraz,
 USB 3.0 port a dva USB 2.0,
 analogový TV vstup, LAN port, slot pro SD kartu, Line out či digitální audio výstup SPDIF.

Xiaomi Mi TV 2 (4K TV) bude od výrobce pohánět operační systém Android 4.3 od Googlu přizpůsobený nadstavbě MIUI TV Smart TV. Televize bude dostupná za cenu 3 999 čínských juanů (12 900 Kč) včetně soundbaru a bezdrátového subwoferu pro ještě mohutnější a sytější basy. Celková hmotnost bez podstavce činí 12,3 kilogramu. Dostupnost pro naši republiku zatím bohužel není známa, což o to, pozemní příjem by ji zdaleka nedokázal plnohodnotně nasytit.

Co si o 4K televizorech myslíte vy? Je nutností mít tyto jemné skvosty ve své domácnosti, když ještě nemůžeme využít plný potenciál těchto televizí? Cena je dosti přívětivá, nevyplatí se však pořídit si Full HD televizor s horizontální obnovovací frekvencí 600 Hz? Určitě se o své myšlenky k této novince podělte do komentářů pod tímto článkem. Líbila se vám tato novinka? Sdílejte ji pomocí butonů pro sdílení, děkujeme za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware