Hardware

YotaPhone: Ruský telefon s E-Inkem

MWC v Barceloně se kvapem blíží, nicméně ani tento fakt neodrazuje výrobce mobilních telefonů od představování nových modelů. Ruská společnost Yota jistě nepatří mezi nejznámější výrobce, a proto se snaží zaujmout alespoň něčím zajímavým a neobvyklým. O plánovaném konceptu telefonu se dvěma displeji, který měla tato společnost v plánu, se vědělo již v létě minulého roku.

YotaPhone - telefon s e-inkem

Nyní se ale přístroj dostal do stádia funkčního prototypu, díky čemuž mohla firma uvolnit i některé konkrétnější specifikace. Na přední straně telefonu nalezneme 4,3″ LCD displej o rozlišení 720 x 1280 px – to v dnešní době nebudí nijak velký rozruch. Na zádech telefonu se ale nachází další displej – opět je to 4,3″  panel, krytý sklem Gorilla Glass, nicméně tentokrát se jedná o technologii E-Ink. Smartphone pohání čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz na jádro.

O bezproblémový chod systému Android by se měla postarat i paměť RAM, která činí 2 GB. Kapacita interní paměti je 32 GB (nerozšiřitelných) – do budoucna se počítá i se 64 GB verzí YotaPhonu. Snímač hlavního fotoaparátu má rozlišení 12 MPx a kamerka pro videohovory na čelní straně je schopna zaznamenat HD video.

U takto vybaveného telefonu jistě nepřekvapí ani přítomnost LTE. Vzhledem k nadstandardní výbavě a dvěma obrazovkám lze očekávat velkou tloušťku těla přístroje – ve skutečnosti se ale inženýrům podařilo dosáhnout tloušťky nepřekračující 1 cm a rozumné váhy 140 gramů. Jelikož se na zádech telefonu usídlil druhý displej, baterii pravděpodobně nebude možné uživatelsky vyměnit.

Popisovaný přístroj se jednoznačně řadí do skupiny současných high-endů. Navíc je zde unikátní řešení se dvěma obrazovkami, a tak tedy vyvstává otázka ceny. Yota zatím částku, kterou bude za tento model požadovat, nestanovila, ale jak jsem již u podobných přístrojů zvyklí, cena nebude nízká. Líbí se vám řešení telefonu s energeticky úsporným displejem na zádech, nebo si i přes jeho nízkou spotřebu myslíte, že smartphone nebude mít dostatečnou výdrž na baterii? Prosím podělte se s námi o vaše názory na G+ stránkách.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware