Internet

YouTube snižuje kapacitu svých zaměstnanců. Nahradí je algoritmus

Foto: YouTube
Foto: freebit.cz, Tag: YouTube

COVID-19 postihl i velké firmy. Stejně tak je na tom i video-server YouTube. Google na svém blogu oznámil, že snižuje počet zaměstnanců v kancelářích.

Kontrola videí začíná padat na třetí strany dodavatelů a manuální recenze nahlášených videí. Strojové učení pomáhá detekovat potenciálně škodlivý obsah a poté jej odesílá lidským recenzentům k posouzení. Některý obsah odstraní server automaticky.

V důsledku nových opatření, která YouTube přijímá, se dočasně začne více spoléhat na technologii – tedy na automatizované algoritmy. V důsledku probíhající práce na vylepšení automatizovaných algoritmů video-server snížil o 80 % shlédnutí na obsah, který je poté odstraněn kvůli porušení zásad komunity.

youtube web logo
YouTube snižuje kapacitu svých zaměstnanců. #youtube

V kostce se za posledních 18 měsíců snížil počet zhlédnutí videí, které jsou později odstraněny. Nové algoritmy odstranily více jak dvojnásobek komentářů, které porušovaly zásady.

Podle aktuálních zpráv z blogu to znamená, že automatizované systémy začnou odstraňovat určitý obsah bez kontroly lidského faktoru. Systémy a algoritmy budou automatizovaně odstraňovat porušující obsah a tím chtějí chránit ekosystém videí v době krize koronaviru.

Větší počet odebraných videí

V současné době na YouTube mohou uživatelé a tvůrci video-obsahu zaznamenat větší počet odebraných videí, včetně některých videí, která nemusí porušovat zásady komunity. Na tento obsah nebudeme vydávat sankce.

Pokud se tvůrci domnívají, že jejich obsah byl odstraněn omylem, mohou se proti rozhodnutí odvolat a naše týmy aktivně vyhodnotí, zda se byl obsah právem a nebo ne.

Video-server informuje o možných problémech a chce pomocí lidského faktoru neutralizovat tvůrce obsahu, kterým automatizovaný algoritmus náhodně odstraní některá videa.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet