Internet

Za jaký prohřešek může YouTube zrušit účet?

youtube-logo-1200
Foto: pixabay.com, Tag: YouTube

Chcete se přihlásit do svého účtu na YouTube, ale není to možné. Účet se jeví být náhle zrušený. I to se může mnohým uživatelům přihodit. Proč vám může společnost Google váš účet jednoduše samo zrušit?

Proč Google ruší účty

Zrušeného účtu se můžete dočkat hned z několika důvodů:

Váš účet není pro Google rentabilní

Někteří uživatelé si této klauzule v podmínkách nemuseli všimnout, nicméně skutečně je v nich zakotveno, že Google, pod který spadá i služba YouTube, může smazat nevýdělečné účty.

Pro řadu uživatelů může být mimořádně nepříjemným důsledkem to, že se to nakonec nebude týkat pouze účtu na YouTube, ale kompletního Google účtu. Rázem tak po tomto „zákroku“ Googlu ztratíte přístup i do Gmailu, k Disku nebo k Fotkám.

Typicky se v tomto případě hovoří hlavně o uživatelích, kteří se na YouTube videa dívají s aktivovaným ad blockerem, tedy se jim nezobrazuje žádná reklama.

Porušili jste autorská práva

Na YouTube je nutné dodržovat autorská práva. Pokud vás Google chytí při tomto prohřešku, nejprve vám udělí tzv. sankci. Pokud se tak stane, musíte projít Školou autorského práva. Škola autorského práva je určena k tomu, abyste pochopili principy autorského práva a jeho fungování na YouTube, vysvětluje přímo samotný Google.

Dbejte na to, že udělené sankce mohou ovlivnit váš přístup k možnosti zpeněžení. Google také dále upozorňuje na to, že pokud bude váš aktivní živý přenos odstraněn kvůli porušení autorských práv, bude váš přístup k přímým přenosům na sedm dní zastaven.

Za jaký prohřešek může YouTube zrušit účet?
Za jaký prohřešek může YouTube zrušit účet? (Foto: pixabay.com)

Google v tomto směru uznává, s nadsázkou řečeno, pravidlo „třikrát a dost“. Za tři takto udělené sankce vám budou ukončeny jednak váš účet a související kanály, dále veškerá videa nahraná do vašeho účtu budou odstraněna. Navíc si nebudete moci vytvářet nové kanály.

Váš účet nesmazal přímo Google, ale byl napaden

Někteří uživatelé se mohou setkat i s tím, že ztratí ke svému účtu přístup, ale Google za to přímo zodpovědný není. Pak jste se s vysokou pravděpodobností stali obětí hackera. V takovém případě se nevyplatí příliš otálet s řešením, sankcí za nevhodný obsah se můžete od Googlu stejně dočkat.

Vyzkoušejte si, zda se můžete přihlásit ke Google účtu. Pakliže to není možné, je nutné se řídit nápovědou společnosti Google a připraveným postupem pro obnovení účtu Google nebo Gmailu. Čeká na vás série dotazů, pomocí nichž bude společnost Google zjišťovat, že účet je opravdu váš.

Jakmile si tímto procesem projdete, vygenerujte si nové heslo k účtu. To by mělo být dostatečně silné a dosud s účtem nepoužívané. Pozor, chraňte si své soukromí a zásadně jej nikomu nesdělujte.

Jak si můžete zrušit účet i sami

Někteří uživatelé se rozhodnou k tomu svůj účet odstranit z internetu zcela dobrovolně. Je nutné si uvědomit, že na všechny služby Google používáte tentýž účet. Mazat tak budete i celý Google účet. Tento krok je nevratný a přijdete o veškerá data.

Ve svém účtu si najděte sekci Data a ochrana soukromí. Přejděte na kartu Možnosti dat a ochrany soukromí. Vyberte položku Další možnosti a vyhledejte možnost Smazat účet Google. V souladu s pokyny na obrazovce dokončete smazání svého účtu.

Možné je v případě, že si přejete smazat pouze obsah z YouTube, tamtéž smazat pouze konkrétní kanál. Jeho obsah lze pouze dočasně skrýt, případně jej můžete trvale smazat. Dočasné skrytí vám umožní později obsah obnovit.

Postup pro oba kroky je obdobný: Přihlaste se do Studio YouTube. V položce Nastavení si vyberte Kanál a volbu Rozšířená nastavení. Najděte kolonku Odstranit obsah z YouTube. Pod touto záložkou si vyberte volbu Chci skrýt svůj obsah. Potvrďte, co si přejete skrýt. Zvolte si Skrýt můj kanál. Případně v záložce Odstranit obsah z YouTube naopak vyberte možnost Svůj obsah chci trvale smazat. Potvrďte a vyberte možnost Smazat obsah.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet