Mobilní telefony

Soud: Zaměstnanci HTC obžalováni

Několik zaměstnanců společnosti HTC, včetně vedoucího větve designu, byli obžalováni na Tchajwanu k úniku firemních tajemství, falšování a braní úplatků, informoval o tom The Wall Street Journal. Thomas Chien, HTC viceprezident produktového designu, je obviněný z uniklých informací ohledně přicházejících smartphonů, které dodal konkurenci (nejspíše tamním společnostem v oboru mobilního segmentu).

Spolu s pěti dalšími zaměstnanci, Chien údajně inkasoval přibližně 1,12 milionu dolarů (22,2 milionu korun) z falšování nákladů a přijímání úplatků od dodavatelů. Také byli obžalováni tři zaměstnanci z neidentifikovaných dodavatelů pro HTC.

Soud: Zaměstnanci HTC obžalováni
Soud: Zaměstnanci HTC obžalováni

Při úniku informací se zaměřili obžalovaní na nové prostředí Sense 6.0, a další rozhraní. Podle posledních informací to v tchajwanské společnosti pěkně vře, nedávno jsme vás informovali o tom, že se HTC stále nedaří. Celé to však vrcholí odchodem několika zaměstnanců s vyšších pracovních pozic. To má samozřejmě za následek problémy, ať už je to v prodejnosti či v chodu firmy jako takové.

Co si o tom myslíte? Dostane se společnost na výsluní mobilních technologií, a nebo spadne do pytle s BlackBerry či Nokií? Tento katastrofický scénář určitě společnosti nebudeme přát. Počkejme tedy na verdikt soudu, zdali zúčastněné očistí či nikoliv.

Zdroj: online.wsj.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony