Internet

Zápas Vémola vs. Marpo skončil. Jaký je výsledek?

vemola vs marpo
Foto: oktagonmma.cz, Tag: OKTAGON

Dlouho očekávaný galavečer Oktagon Underground zná svého vítěze. Jak to dopadlo a proč má výhra poněkud hořkou pachuť?

Duel Marpo versus Vémola zná vítěze

Dne 21. května 2022 se proti sobě v pražské O2 postavila hvězda tuzemského MMA Karlos Vémola a hudebník Marpo.

Pro slavného „Terminátora“ to byla boxerská premiéra. Marpo v ringu žádným nováčkem není, bývalý thaiboxer už se v minulosti suverénně vypořádal se svým kolegou z hudebních pódií, raperem Rytmusem. V duelu z roku 2018 mohl slavit jednomyslné vítězství na body.

Na známého českého bijce Vémolu však tentokrát Marpo nestačil. Vítězství Karlose Vémoly má však hořkou příchuť. Výhry se totiž dočkal po sporném rozhodnutí rozhodčího ve čtvrtém kole. Zápas byl oficiálně kvůli pasivitě Vémolova soupeře, tuzemský ranař tak vyhrál technickým K. O.

vemola-vs-marpo-online
Zápas Vémola vs. Marpo skončil. Jaký je výsledek? (oktagonmma.cz)

Byť se už na vstupu nedal očekávat profesionální výkon vzhledem k tomu, že oba aktéři jednoduše profesionálními boxery nejsou, z výkonu hlavně Karlose Vémoly byli rozčarovaní jak fanoušci, tak i boxerská veřejnost.

Výkon, se kterým nebyli spokojení fanoušci ani experti

O Vémolovi je známo, že ani v MMA nepatří postoj k jeho silným disciplínám. Strategie natlačit soupeře k provazům se však nakonec ukázala být úspěšnou.

Své zklamání ve vyjádření pro média například nijak nezakrýval Lukáš Konečný, bývalý profesionální český boxer a politik. Ten se dokonce nechal slyšet, že se jednalo o zápas, ovšem nikoli boxerský. Podle jeho názoru měl sudí dokonce Vémolu jasně diskvalifikovat.

Kritikou ovšem nešetřil ani k samotnému Marpovi, který měl podle jeho názoru Vémolovu strategii očekávat a připravit se na ni. Jednoznačně je podle něj Marpo daleko lepším boxerem a svého soupeře si tak měl „dostat“, kam potřeboval.

Svou nespokojenost vydatně dávali najevo i přítomní fanoušci, O2 arénou zněl namísto jásotu pískot a bučení. Zklamání však nezastírali ani oba zápasníci, spokojený s ukončením zápasu nebyl dokonce ani nakonec vítězný Vémola.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet