Kryptoměny

100 000 USD za kryptoměnu Bitcoin? Do konce roku určitě ne

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Na světě je přes 15 000 kryptoměn a každá z nich chce být nejlepší, nejrychlejší a decentralizovaná. Někdy se to nedaří – najdete mezi nimi spousty podvodů. Jedinou plně decentralizovanou digi-měnou je Bitcoin (BTC). Některým kryptoměnám se o decentralizaci může jen zdát. A ani pro to nechtějí nic dělat.

Laserové oči nepomohly. Retail (dále jen obchod v drobném = drobní investoři) vyhlíží cenu 100 000 USD za jednu virtuální minci ke konci roku. To se podle posledních zpráv nemusí vyplnit. Před několika dny totiž trh dostal nespočet prodejních příkazů a cena se propadla o téměř 13%. Za poslední měsíc Bitcoin upsal přes 16%. Za jednu minutu opustilo trhy přes 1500 BTC mincí. Další výprodeje následovali poté.

Mt. Gox se chce vypořádat s investory

Při hacku kryptoměnové burzy Mt. Gox bylo ukradeno přibližně 850 000 BTC (v tehdejší hodnotě kolem 500 milionů dolarů). Ta se v posledních měsících chce vypořádat s částí svých pohledávek. Trh se podle posledních informací může těšit na přibližně 140 000 BTC s nákupní cenou 320 USD (mince držené správcem mají hodnotu více než 8,5 miliardy dolarů, na základě ceny bitcoinu asi 60 000 dolarů). Co to s cenou udělá?

bear market
100 000 USD za kryptoměnu Bitcoin? Do konce roku určitě ne (Foto: pixabay.com)

Cena se propadne o tisíce až desetitisíce dolarů a o ceně 100 000 USD za jeden BTC si můžeme do konce roku nechat jen zdát. Druhý scénář mluví o tom, že trh všechny bitcoiny vykoupí. Jaký scénář se naplní zatím není jasné. Budeme počítat s tou horší variantou a to, že si lidé své bitcoiny smění na burze a půjdou je utratit do nákupních center. Uvidíme.

Nayib Bukele v Salvadoru koupil dip

Na trhu se pohybuje i země, která může těžit z tohoto propadu. Je jí El Salvador, který přijmul Bitcoin jako oficiální platidlo. Do jaké míry o tom rozhodli sami obyvatelé, není jasné. Každopádně se Nayib Bukele nebojí a při propadu digitálního aktiva dokoupil dalších 150 kusů virtuální mince. Do jaké míry jsou tyto informace pravdivé? Bukeleho twitter říká, že ano.

Obecně se dá říci, že retail táhne cenu bitcoinu. Velryby vládnou jen do malé míry a pokud se retailoví investoři rozhodnou, že začne masivní nakupování, tak opravdu začne. Pro potvrzení informace nemusíme chodit daleko – podívejme se na konec roku 2017. Tam se přesně ukázalo, jakou mají lidé nákupní sílu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny