Internet

3 tipy jak lépe používat aplikaci Facebook Messenger

facebook web
Foto: pixabay.com, Tag: Facebook

Používáte na dorozumíváni se aplikaci Facebook Messeneger (Facebook je nyní přejmenován na Meta)? Už nějakou dobu má Messenger mnoho vychytávek, o kterých možná ani nevíte.

Aplikace je velice přehledná, ale přesto zůstává několik nejlepších a nejužitečnějších funkcí aplikace pro zasílání zprav skryto v nabídkách nastavení. Když teda Messenger používáte a chcete vědět jak ho používat lépe, čtěte dál a my vám předáme tři tipy pro vylepšení vaší nejbližší konverzace.

Sdílení polohy

Pokud se chystáte ven, můžete sdílet polohu, aby vás kámoši našli lépe. Hodí se to také jako důkaz pro vaši drahou polovičku, o tom, kde se nacházíte. V konverzaci to zapněte kliknutím na „plus“, pak klepnete na piktogram „poloha“. Potom už jen stačí samotnou polohu sdílet, co je možné na následující hodinu. Aplikace bude samozřejmě vyžadovat povolení k sdílení, které se po ukončení celého sdílení hodí vypnout.

Rychlé reakce

Když nemáte čas procházet nekonečné množství GIFů a samolepek, abyste našli perfektní odpověď, můžete dát svému kamarádovi najevo, že jeho zprávu jste si přečetli, a to zasláním rychlé „reakce“.

3 tipy jak lépe používat aplikaci Facebook Messenger
3 tipy jak lépe používat aplikaci Facebook Messenger

Stačí stisknout a podržet zprávu, na kterou chcete reagovat, a zobrazí se řada obličejů. Klikněte na ten, který nejlépe odpovídá pocitu, který chcete sdělit, a váš přítel bude odpovídajícím způsobem upozorněn. Nově si tam můžete navolit obličeje, nebo jiné emojis podle sebe. Hodí se to také, když nevíte co odpovědět slovně a nechcete je tak nechat „viděné“.

Skupinový chat

Znáte to, nikdo nic do skupinové konverzace nepíše, ale když na pět minut odejdete, váš telefon je plný nových sprav.

TIP na článek: 3 tipy jak používat ještě lépe aplikaci Překladač Google

Aplikace Google Překladač představuje velmi užitečného pomocníka v mnoha situacích. Následující tipy vám pomohou ji vyuužívat ještě lépe.

Pro přehlednost konverzace použijte funkci odpovědi, která zvýrazní zprávu, na kterou reagujete: jednoduše stiskněte a podržte příslušnou zprávu a poté klepněte na „odpovědět“. Citovaná zpráva se pak zobrazí nad vaší vlastní, takže bude naprosto jasné, o kom a o čem mluvíte. Pro přehlednost můžete ještě použít funkci označování osob pomocí „@“ a měna za ním, která na to upozorní přímo danou osobu. Těžko se pak vymlouvá na to, že někdo neodpověděl, když ho přímo označíte.

Bonusový tip. Přizpůsobte si vzhled

Messenger již dávno není jen a jen modrý. Stisknutím názvu konverzace nebo jména osoby (podle toho jestli to budete měnit v skupině nebo v osobním chatu) přejděte do nastavení a objeví se vám všechny možnosti jak si četovací okýnko přizpůsobit podle toho co se vám líbí. Můžete si vybrat motiv, z řady odstínů podle vašich představ.

Další přizpůsobeni v nabídce je nastavení přezdívek. Při výběre přezdívky dbejte ohled nato, že ji může ten druhý vymyslet i vám a pěkně vás přechytračit. Poslední věc, kterou si tam můžete nastavit je společný emoji. Toho vybírejte podle častosti používaní, protože se bude pak nacházet hned po ruce. Jak lépe podpořit váš společný humor s kamarádem než skrz vtipné přezdívky, barvy okýnka, které se k vám hodí a společného emojiho?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet