Internet

3 tipy jak používat ještě lépe aplikaci Překladač Google

Google
Foto: pixabay.com, Tag: Google

Aplikace Google Překladač představuje velmi užitečného pomocníka v mnoha situacích. Následující tipy vám pomohou ji vyuužívat ještě lépe.

Překlad pomocí fotoaparátu

Google Překladač disponuje unikátní funkcí překladu, ke které vám stačí pouze fotoaparát v mobilním telefonu.

Stačí pouze namířit objektiv vašeho smartphonu, abyste si v reálném čase mohli přečíst překlad konkrétního textu. S textem je možné i dále pracovat a překládat pouze zvýrazněnou oblast.

Google Překladač navíc už ovládá i češtinu, funkce World Lens se česky „naučila“ už v roce 2017. Konkrétně český text se vám tak v tomto případě rovnou zobrazí na displeji. Překladač zatím funguje nejlépe zejména na velké nápisy a cedule. Přeložíte si tak velmi snadno například jídelní lístek v restauraci.

Prekladac-Google-google-play
3 tipy jak používat ještě lépe aplikaci Překladač Google

Rozšíření překladu z obrázku navíc Google Překladač dovoluje i díky možnosti překládat přímo z fotografie nebo z nascanovaného dokumentu.

Offline překlad

Google Překladač včetně funkce překládání pomocí fotoaparátu zvládá pracovat také offline. Ten vám pomůže za situace, kdy se ocitnete bez připojení k internetu, případně jsou pro vás mobilní data příliš drahá či si je zkrátka chcete ušetřit.

Právě Google Překladač bývá díky rozsáhlé databázi, která se zároveň již i kombinuje s neuronovou sítí, označován za jeden z nejlepších offline překladačů. Značná slovní zásoba i překlad do přibližně 60 jazyků dělá z této aplikace velmi vítaného pomocníka nejen cestovatelů.

Zároveň je překládání bez připojení k internetu dostupné i pro přibližně 40 jazyků ve variantě překladu pomocí fotoaparátu.

Jednotlivé jazyky si však nejprve musíte do svého telefonu stáhnout, připojení k internetu proto na počátku potřebovat budete. Nemusíte se však obávat toho, že by překladač váš telefon zatížil balíčkem o velikosti stovek MB. Řádově si budete muset do úložiště svého zařízení stáhnout několik desítek MB.

Další výhodou Google Překladače je to, že je včetně offline režimu dostupný zcela zdarma a je prostý i jakýchkoli reklam.

Zadávání hlasem

Nevyhovuje vám režim překladu zápisu textu, ať už na klávesnici nebo prostřednictvím psaní ručního (tiskací nebo psací písmo)? Svůj Google Překladač v mobilu můžete využít i pro zadávání textu hlasem.

To funguje jednoduše tak, že se hlasem zadaný text převede nejprve klasicky na text psaný a posléze se přeloží.

Co se týče přímo překládání hlasu, disponuje navíc překladač i zajímavou funkcí konverzace. Aplikace totiž navíc umí v reálném čase překládat konverzaci dvou a více lidí. To znamená, že můžete konverzovat s cizincem, případně hned s několika dalšími osobami a využívat u toho překlad.

Telefon zvládá sdělení vždy přepsat na obrazovku a současně vám přehraje překlad do druhého jazyka. Současně to zvládá paralelně v obou jazycích. Váš mobil vám tak poslouží jako jednoduchý tlumočník.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet