Ze světa IT

Aktualizace způsobu zpeněžování vydavatelů pomocí AdSense

google-adsense
Foto: adsense.google.com, Tag: AdSense

Před dvaceti lety jsme vytvořili službu Google AdSense, která pomáhá vydavatelům všech velikostí vydělávat na jejich webových stránkách. Naše snadno použitelná reklamní síť zjednodušila digitální reklamu a propojila vydavatele s inzerenty z celého světa, kteří prodávali svůj reklamní prostor. A nyní každý rok vyplácíme vydavatelským partnerům v naší reklamní síti miliardy dolarů. Tvůrci obsahu tak mohou trávit více času tím, co umí nejlépe: vytvářením skvělého obsahu.

S tím, jak se vyvíjí reklamní průmysl, se mění i možnosti zpeněžení, které mají vydavatelé k dispozici. Majitelé webových stránek dnes k prodeji svého reklamního prostoru využívají kombinaci přímého prodeje, reklamních sítí a prodejních platforem, přičemž často používají více technologií současně.

Proto provádíme dvě změny: aktualizujeme strukturu podílu na příjmech AdSense a přecházíme na placení vydavatelům podle imprese. Tyto změny poskytnou vydavatelům jednotný způsob, jak porovnat rozdílné poplatky v různých technologiích, které používají k monetizaci, a zajistí ještě větší transparentnost procesu nákupu médií. Na základě našich testů neočekáváme, že by vydavatelé v důsledku těchto aktualizací zaznamenali změnu svých příjmů.

Aktualizace struktury podílů na příjmech AdSense

AdSense již léta transparentně uvádí poplatky, které si účtujeme za naše služby a které odpovídají sazbám v oboru. Pokud se vydavatelé rozhodli využívat službu AdSense ke zpeněžení svého obsahu, ponechali si 68 % příjmů.

Dříve síť Google AdSense zpracovávala poplatky v rámci jedné transakce. Nyní rozdělujeme podíl na příjmech z AdSense do samostatných sazeb pro nákupní a prodejní stranu. Za zobrazování reklamy pomocí AdSense pro obsah obdrží vydavatelé 80 % příjmů poté, co si platforma inzerenta vezme svůj poplatek, ať už se jedná o buy-side společnosti Google, nebo o platformy třetích stran.

Aktualizace způsobu zpeněžování vydavatelů pomocí AdSense
Aktualizace způsobu zpeněžování vydavatelů pomocí AdSense

Například při nákupu zobrazování reklam v AdSense si Google Ads ponechá v průměru 15 % z výdajů inzerenta. Existují rozdíly, protože služba Google Ads si nebere fixní poplatek za zobrazení, protože mnoho inzerentů se rozhodlo platit na základě akcí uživatele, jako je kliknutí nebo konverze. Celkově si vydavatelé i nadále ponechají přibližně 68 % příjmů.

Pokud inzerenti využívají k nákupu zobrazovacích reklam v AdSense platformu třetí strany, vydavatelé si ponechají 80 % příjmů poté, co si platforma třetí strany vezme svůj poplatek. Společnost Google nemá kontrolu nad poplatky, které tyto platformy třetích stran účtují inzerentům, ani nad tím, jak je vypočítávají, ani do nich nemá přehled.

Přechod na platby za zobrazení pro vydavatele

Kromě aktualizace struktury podílu na příjmech AdSense brzy přejde od placení vydavatelům primárně za kliknutí ke standardu v oblasti zobrazování, kterým je placení za zobrazení. Tato aktualizace poskytne vydavatelům jednotnější způsob placení za jejich reklamní prostor napříč produkty společnosti Google a platformami třetích stran, což jim pomůže v porovnání s ostatními poskytovateli technologií, které používají.

Je důležité poznamenat, že tato změna neovlivní typ ani množství reklam, které mohou vydavatelé na svých webových stránkách zobrazovat. Vydavatelé v naší reklamní síti jsou povinni dodržovat zásady AdSense i standardy Better Ads, které nedovolují praktiky jako vyskakovací okna nebo rušivé reklamy zabírající většinu obrazovky.

Očekáváme, že tyto aktualizace vstoupí v platnost začátkem příštího roku. Tyto změny nevyžadují od vydavatelů žádné kroky. Reklamní technologie pomáhají financovat kreativní a rozmanitý obsah, který si všichni užíváme online. Proto jsme roky investovali do AdSense, abychom vydavatelům všech velikostí pomohli snadno vydělávat peníze a růst. S vývojem internetu budeme pokračovat v naší práci, abychom přispěli k otevřenému webu a přístupu k obsahu, který reklama podporuje, a zároveň budeme pokračovat ve zjednodušování a poskytování transparentnosti tohoto procesu.

Co je AdSense?

Google AdSense je reklamní služba provozovaná společností Google, která umožňuje webovým stránkám a vlastníkům obsahu vydělávat peníze z reklamního obsahu zobrazovaného na jejich webových stránkách. AdSense umožňuje vlastníkům webových stránek zobrazovat reklamy třetích stran na svých stránkách a vydělávat peníze prostřednictvím kliknutí na tyto reklamy nebo zobrazení (tzv. PPC – Pay Per Click nebo CPM – Cost Per Mille).

Jak to funguje:

  1. Registrace: Vlastníci webových stránek se mohou zaregistrovat do programu Google AdSense.
  2. Integrace reklamního kódu: Po schválení žádosti od Google AdSense obdržíte reklamní kódy, které můžete vložit do svých webových stránek. Tyto kódy umožní zobrazit reklamy na vašich stránkách.
  3. Zobrazování reklam: AdSense využívá algoritmus, který určuje, které reklamy budou na vašich stránkách zobrazeny na základě obsahu stránky a návštěvníků. Reklamy mohou být textové, obrázkové nebo videoreklamy.
  4. Vydělávání peněz: Vlastníci webových stránek získávají provizi za každé kliknutí na reklamu (PPC) nebo za každých tisíc zobrazení reklamy (CPM). Výše provize závisí na mnoha faktorech, včetně toho, jak atraktivní je váš obsah pro reklamní partnery.

Google AdSense je populárním způsobem, jak vydělávat peníze online prostřednictvím reklam, a může být využit na různých typech webových stránek, včetně blogů, novinových portálů, e-shopů a dalších. Je důležité dodržovat pravidla a podmínky Google AdSense, aby bylo zajištěno dodržování etických a legálních standardů pro zobrazování reklam.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT