Mobilní telefonyZe světa IT

Stylový design: Alcatel 6010 Star

Francouzská firma Alcatel se po letech opět aktivněji zapojuje do výroby mobilních telefonů. Napovídá tomu například populární „pudřenka“ Touch 810 nebo 4″ One Touch 997D. Nedávno byl představen další zástupce střední třídy na poli andoidích telefonů – One Touch Star. Tento přístroj by měl zaujmout zejména cenou a vytříbeným designem.

Alcatel 6010 Star

Telefon je opravdu spíše designovým kouskem, než výkladní skříní nejmodernějších technologií. Důkazem je třeba displej o velikosti 4″ s klasickým rozlišením 840 x 480 px, 5 MPx fotoaparát nebo 4 GB interní paměti (rozšiřitelné o paměťové microSD karty). O dvoujádrový procesor na taktu 1 GHz a 512 MB RAM paměti by se pak měl postarat operační systém Android ve verzi 4.1 Jelly Bean. 1500 mAh baterie pak ani neurazí, ani neoslní. Tloušťka telefonu činí 9,7 mm a váha pouhých 119 gramů.

Na trh smartphone přijde ve třech barevných provedeních, dále se bude dělit ještě na dvě další varianty – model 6010D bude totiž Dual SIM a model 6010 – klasický telefon se slotem na jednu SIM kartu. Cena (podle švédského e-shopu) by měla být kolem 310$ (5 850 Kč) za verzi s jednou SIM kartou. Co ale můžeme tvrdit skoro s jistotou je, že přístroj bude k vidění na MWC v Barceloně, kde se dozvíme i finální cenu.

Koupili byste tento telefon sobě, či své drahé polovičce k svátku zamilovaných? Nebo si myslíte, že Alcatel zaspal dobu a snaží se dohnat konkurenci pouze cenou? Prosím, podělte se s námi o vaše dojmy z tohoto smartphonu na našich  G+ stránkách, nebo napište komentář pod tento článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony