Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Apple: Co chceme vidět v iOS 7?

O 7. vydání operačního systému od Applu se všeobecně ví, že bude úplně odlišný od předchozích – chystá se redesign. Z médií víme několik podrobností, my ale přicházíme se seznamem funkcí, které bychom v iOS rádi viděli.

iOS-7

Téměř jistě se iOS 7 představí na konferenci WWDC, o které jsme na našem webu psali samostatný článek již dříve. Hlavním tahákem bude kromě iOS i OS X ve verzi 10.9, kde můžeme taktéž očekávat velké změny.

Již zmíněný redesign, označený jako Innsbruck, dostal na starosti Jonathan Ive. Celkově má jít o ostřejší, čistější a jednodušší grafické prostředí. A jako důkaz, že se redesign dotkne celého systému, slouží i změna úvodní zamykací obrazovky, kde původní lesklý obrázek s hodinami nahrazuje černá plocha s vylepšenou funkčností zamykání pomocí gest.

Dále by nový iOS mohl nabídnout lepší správu aplikací nebo zajímavou novinku – možnost založení účtu pro hosta (tzv. guest account). Tuto funkci standardně využijete, jestliže někomu na určitou dobu půjčíte svůj iPhone nebo iPad, ale zároveň budete chtít, aby neměl přístup k vašim datům. Funkce na stejném principu je rozšířena i v OS X, tudíž by její rozšíření na iOS bylo určitě vhodné.

Uživatelé iOS, kteří často a rádi hrají hry nebo zkoušejí nové aplikace, by jistě ocenily možnost poskytování trial verzí softwaru na App Store. Poskytování trial verzí je způsob, jak by se Apple mohl zbavit různých lite verzí na App Store. Ve skutečnosti by šlo o to, že si můžete stáhnout aplikaci, 24 hodin ji neomezeně používat, ale po uplynutí této doby bude nutné zaplatit, nebo aplikaci již vícekrát nespustíte.

I když můžeme dále uvažovat nad tím, co by v nové verzi mohlo přibýt, v první řadě však pořád zůstává fakt, že by se měl nový iOS 7 nejprve vypořádat s Mactans, který stále představuje pro tento systém reálnou hrozbu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony