Ze světa IT

Nový iPad – král tabletů beze jména

Spolu se Samsungem Galaxy S III se o něm v poslední době hašteří v jednom kuse. Byl možná nejočekávanější novinkou letošního roku, co se IT světa týče.

Konkurence mu nic neříká, vyšlapává si svou vlastní cestičku zatraceně rychlým krokem. A o kom je tu vlastně řeč?

ipad 3

Dne sedmého března byl představen revoluční tablet Apple iPad. Podobně budou znít tiskové zprávy cupertinského giganta, skutečnost je ale trochu jiná.

Proč jen iPad, ten byl představen již před dvěma lety. Jeho jméno by mělo znít iPad 3. Ano mělo, v Cupertinu se ale rozhodli, že je to moc složitý název, a tak mu budeme říkat jednoduše nový iPad /The New iPad/.

Revoluce nastala, ale ne taková, jakou jsme jí čekali. Již druhá velká keynote pod taktovkou Tima Cooka nepřináší to vzrušení a revoluce, kterým věříme, že revolucemi jsou. Po vzoru iPhonu 4S se vzhled nového iPadu nezměnil, pouze narostla hmotnost, což mu opravdu nesluší.

Dost bylo výčtu neduhů, jdeme se přesunout k novinkám, které jsou významné. Rozlišení se potvrdilo, opravdu činí  2 048 na 1 536 bodů. Pro představu v porovnání s Full HD rozlišením nabízí o milion pixelů více. Poskytne vyšší jas a větší sytost barev. Sklo displeje je chráněno proti ulpívání otisků prstů.

Pohání ho nový procesor s názvem A5X. Čekali jsme A6, v Cupertinu nejspíš připravují něco opravdu velkého, když postupují v názvech tak malinkými krůčky. Tento procesor má údajně čtyřnásobný výkon oproti předchozí generaci, dále Apple tvrdí, že je dvakrát výkonnější, než čtyř jádro Nvidia Tegra 3.

Fotoaparát se také dočkal vylepšení jedná se o pěti megapixel se soustavou pěti čoček a spoustou pokrokových funkcí pro usnadnění fotografování. Umí natáčet video ve Full HD. V předu se setkáme s 0,3 megapixelovou kamerkou pro videohovory. Dále dostává do vínku diktování textu, které podobně jako Siri jen tak nedostane podporu evropských jazyků, Češtiny nevyjímaje.

new ipad

Potěší také fakt, že se nezměnily varianty kapacit, stále se tak setkáváme s 16, 32 a 64 gigabajtovou verzí. Apple obohatil nabídku o modely s 4G čipem /LTE/, který v našich končinách bohužel kvůli pokrytí, které je velmi malé, neužijeme.

Všichni čekali revoluci, jableční vývojáři předvedli evoluci, někteří je za to milují, jiní by jim utrhali ruce. Nám se nový iPad líbí, nedoznal však velkých změn, nárůst hmotnosti a obvodu v pase také nepotěší. Co na něj říkáte vy?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT