Ze světa IT

Co víme o novém tabletu Apple iPad 3

Nejznámější a nejúspěšnější tablet světa za nedlouho nebude dostačovat předsevzetím a filozofii Applu. Tím nechci říct, že by jim nedostačoval jako produkt, ale přece jen už i náš starý známý iPad 2 má něco odžito a v této chvíli je nadmíru očekáván jeho nástupce s pořadovým číslem 3.

apple ipad 3

Věcí, jež o něm víme není zrovna mnoho, ale přesto je to zařízení natolik významné, že stojí za to, si trošku zaspekulovat a utvořit si alespoň z části ucelený obraz  tom, co přijde. Apple iPad 3 bude pohánět procesor A6, jeho předchůdce najdeme v iPadu 2 a iPhonu 4S. Jestli půjde v dnešním trendu čtyř jader, nevíme, ale spíše ano, cupertinský obr by se těžko nechal zahanbit konkurencí v podobě čipu Nvidia Tegra 3.

Předpokládaná cena po přepočtu na koruny v USA:

  • 32 GB Wi-Fi = 9 500
  • 64 GB Wi-Fi = 11 400
  • 128 GB Wi-Fi = 13 300
  • 32 GB Wi-Fi + 3G = 12 000
  • 64 GB Wi-Fi + 3G = 13 900
  • 128 GB Wi-Fi + 3G = 15 800

Zobrazovací plocha bude zase výjimečná a velmi kvalitní, stane se jí nový Retina displej, rozlišení oproti jeho předchůdci narostlo o hodně z 1 024 krát 768 bodů na 2054 x 1536. Můžeme se tedy těšit na velmi jemný displej, na který bude doslova radost pohledět.

Co se designu týče, zůstane u klasického konceptu iPadu, nejspíš se zmenší tloušťka přístroje, s tou půjde dolů i hmotnost. Barevné variace zůstanou tak, jak je známe v současnosti, tudíž se obohacení o nějakou další barvu s největší pravděpodobností nedočkáme. Optika půjde s trendem zvyšování počtu megapixelů, a tak jistě zaznamenáme nárůst i zde.

Dále se možná setkáme s možností natáčení videa ve Full HD rozlišení /1080p/. Přijde se systémem iOS 5, spíše s nějakým jeho updatem 5.x. Můžeme se těšit na 32, 64 a 128 gigabajtové verze doplněné o 3G modul.

Oficiální představení by se mělo konat v prvním březnovém týdnu, je ale možné, že se uskuteční o pár týdnů později. Bude však lehce v nevýhodě oproti svým starším sourozencům. Nedočká se tak velkolepého uvedení, které bylo zaručené u skvělého řečníka a inovátora Steva Jobse. Přesto se stane úspěšným. Apple zajisté připraví spoustu zajímavých a inovativních řešení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT