HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Na CES 2012 bodují výrobky Asus

Consumer Electronics Show, Las Vegas (9. ledna 2012) – Hned šest výrobků společnosti ASUS získalo ocenění v rámci veletrhu spotřební elektroniky CES 2012 v soutěži CES 2012 Innovations Design and Engineering Awards.

K oceněným produktům patří tablet Eee Pad Transformer Prime, externí kombinovaný Hi-Fi D/A převodník Xonar Essence One, grafická karta ROG MARS II, základní desky Rampage IV Extreme a P9X79 DELUXE. Smartphone ASUS Padfone získal dokonce ocenění Best of Innovations v kategorii Bezdrátové telefony.

ASUS Eee Pad Transformer Prime

Porotu soutěže CES Innovations Design and Engineering Awards tvoří přední odborníci a nezávislí designéři, inženýři a novináři z oblasti spotřební elektroniky. Ti hodnotí jednotlivé produkty z různých kategorií z hlediska inovací. Toto ocenění se stalo známkou kvality nejlepších produktů v oblasti spotřební elektroniky.

Best of Innovations — Bezdrátové telefony

ASUS Padfone získal ocenění Best of Innovations v kategorii Bezdrátové telefony. Chytrý telefon Padfone s nejnovější verzí operačního systému Android je vybaven kapacitním multidotykovým displejem a umožňuje využívat mobilní e-mailový klient i bezpočet dalších vestavěných aplikací. Součástí zařízení je také dokovací stanice Padstation, která ve spojení s Padfonem funguje jako tablet. Po vložení Padfonu do doku Padstation se obsah z displeje smartphonu okamžitě zobrazí na velkém displeji tabletu a baterie smartphonu se začne nabíjet. Prostřednictvím doku Padstation lze také využívat funkce smartphonu, např. 3G připojení.

Osobní elektronika

Tablet Eee Pad Transformer Prime TF201 byl oceněn v kategorii Osobní elektronika. Je vybaven čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra 3, 10,1″ Super IPS+ displejem a štíhlým 8,3mm kovovým tělem. Transformer Prime je výjimečně tenký a výkonný tablet se systémem Android. Zvláštností, kterou se odlišuje od ostatních tabletů, je příslušenství v podobě dokovací stanice s klávesnicí. Transformer Prime nabízí další funkce a technologie, mezi něž patří zvuková technologie ASUS SonicMaster, zadní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, automatickým ostřením a LED bleskem nebo výdrž baterie až 18 hodin při použití mobilní dokovací stanice.

Audio komponenty

V kategorii Audio komponenty byl oceněn Xonar Essence One, externí kombinovaný Hi-Fi D/A převodník (DAC), který jako první na světě nabízí 8× symetrické převzorkování signálu a SNR (odstup signál-šum) s hodnotou 120 dB. S tímto převodníkem dosáhnete kvalitního zvuku při reprodukci hudby, který si svou věrností nezadá s originální nahrávkou. Xonar Essence One lze použít jako USB D/A převodník pro počítače, sluchátkový zesilovač nebo jako samostatný D/A převodník pro CD/DVD přehrávače. Zařízení dokáže převzorkovat 44,1/88,2/176,4kHz vstupní signál na 352,8kHz a 48/96/192kHz vstupní signál na 384kHz, čímž výrazně zvýší kvalitu reprodukce a dokáže přenést i jemné zvukové nuance.

Počítačový hardware a komponenty

V kategorii Počítačový hardware a komponenty byly oceněny hned tři výrobky ASUS. Grafická karta Republic of Gamers (ROG) MARS II je pokračováním úspěšné řady špičkového hardwaru značky ASUS určené především hráčům. Jde o kombinaci dvou karet NVIDIA GeForce GTX 580 s 3GB video pamětí GDDR5 a designem ROG. Konstrukce karty zaujme účinným chlazením DirectCU II, ve výbavě dále najdeme 21fázový systém napájení s technologií Super Alloy Power a nástroj GPU Tweak pro správu, přetaktování a ladění výkonu.

Základní deska Rampage IV Extreme určená pro stolní počítače využívá patici Intel LGA2011 pro druhou generaci procesorů Intel Core i7, které nabízejí možnost extrémního přetaktování a současně stabilní provoz. Divize ASUS ROG vyslyšela hlas komunity a vybavila desku novou redukcí X-Socket, která funguje jako adaptér z nové patice LGA2011 na starší patici LGA1366. Uživatelé proto budou moci i s novou deskou využít starší vybavení pro přetaktování, jako jsou chladiče nebo vodní chlazení. Hardwarový klíč OC Key umožňuje sledovat výkon a upravovat nastavení systému v reálném čase.

ASUS ROG Rampage IV Extreme OC Key

Druhou základní deskou oceněnou v kategorii Počítačový hardware a komponenty, je model P9X79 DELUXE, rovněž určený pro procesory Intel Core i7 druhé generace. Model P9X79 DELUXE je vybaven technologií ASUS New DIGI+ Power Control, která se stará o přesnější napájení CPU a DRAM. Výsledkem tohoto řešení je výjimečná energetická účinnost a vysoký výkon. K úpravě systémových parametrů slouží nový ASUS UEFI BIOS – pohodlné a přehledné rozhraní systému BIOS.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware