Ze světa IT

Aurora II a Elf II čekají na uvedení

Čínský Ainol se svými produkty nikterak nelení, což dává znát dalšími skvosty pro trh s tablety. Modely Novo 7 Aurora a Elf budou muset uvolnit místo pro mladé, přicházející a hlavně nadějné nástupce.

Těšme se na Auroru II a model Elf II. Tyto produkty oproti předcházejícím strojům propůjčí ARMový dvoujádrový Cortex-A9.

Ainol Novo 7 Aurora II

Jestliže displej změříme úhlopříčně, opět dostaneme hodnotu 7 palců. Rozlišení se nezměnilo, stále se budeme muset spokojit s 1024 krát 600 body. Výkon v tabletu je řešen procesorem na taktu 1.5 GHz, graficky opět dominuje 400 megahertzový čip Mali 400×2.

Číňan propůjčí pouze přední 2 megapixelovou kameru. Vlastní WiFi, 3.5 mm jack, mini HDMI, mini USB, čtečku karet microSD, G-sensor a nabíjecí port. Oba zmíněné modely nabídnou 1 gigabajt operační paměti. Asi největším lákadlem se stává opět aktuální Android 4 ICS. O uložení dat se postará čip s hodnotou 8 GB, každopádně má být tablet dle oficiálních zdrojů dotupný také s větší kapacitou.

Produkty jsou plně kompatibilní také se systémy XP, Vista či Windows 7. Nabízí se tedy vícesystémový tablet? Ainol Novo 7 Elf II bude k mání za přibližně 3000 Kč, Aurora II je o něco dražší, 3 700 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Uvedení Elf II. řady se dá předpovědět jen velmi těžko. Čínští výrobci jsou velmi flexibilní, ale pokud to Ainol myslí vážně s prodejem kvalitních tabletů, což podle mě myslí, nečekal bych uvedení na trh dříve, než koncem tohoto roku. Samozřejmě se můžu mýlit, vydávají zprávy o brzkém uvedení dvoujádra v jejich tabletech na trh, to ale nemusí nic znamenat.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT