Ze světa IT

Ainol přinesl další levný tablet s ICS

Ainol aneb číňan za málo peněz. Tento článek nebude o modelu Ainol Novo 7 Elf, ani o modelu Advanced II. Dnes to bude o tabletu s modelovým označením Novo 7 Aurora. Je libo ICS v příjemné cenové hladině? Máme v celku vydařený tip na jedenu novinku z čínských tabletů.

Ainol Novo 7 Aurora tablet

Tablet propůjčí 7 palcový kapacitní IPS displej s rozlišením 1024 krát 600 bodů. Procesor jest na taktu 1.2 GHz, přesněji se jedná o Allwinner, ale nebojte se, je to prachsprostě ARMový základ. Dle specifikace jde o nejnovější a nejvýkonnější model z řady výrobce, což dokazuje displej i použité komponenty.

Opět zapůjčí GPU Mali 400 /MHz/ je to, co stojí za kvalitním a dynamickým obrazem. Jeho předností se zdá být podpora Full HD videa až do rozlišení 1080p. Můžeme využít až 1 gigabajt RAM, tedy spolu se systémem. Produkt bude dostupný v kapacitách 4, 8, 16 a 32 GB, u nás je většinou dostpná jen 8 GB verze. Výrobce do zařízení montuje 3700 mAh baterii, jež v reálu zvládne až 7 hodin nepřetržitého provozu.

Opticky asi moc neoslní, propůjčí pouze přední 2 megapixelovou kameru. Vlastní WiFi, 3.5 mm jack, mini HDMI, mini USB, čtečku karet microSD, G-sensor a nabíjecí port. Ainol Novo 7 Aurora v 8 GB variantě lze pořídit kolem 4000 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT