Tiskové zprávyZe světa IT

CeBIT 2016: Wearables, Apps a digitální služby ve zdravotnictví

CeBIT logo

Hannover. 23 milionů kusů nositelné elektroniky neboli wearables bylo podle IDC (International Data Corporation) prodáno v roce 2014. Podle prognóz společnosti pro průzkum trhu má do roku 2019 její prodej stoupnout na více než 150 milionů prodaných zařízení. „Nositelná elektronika představuje megatrend, který má rozhodující význam i pro zdravotnický trh.

Ruku v ruce s digitalizací nastanou ve zdravotnické branži logické změny: Wearables, Apps, Big Data a Smart Services znamenají revoluční souhru a komunikaci mezi lékaři, pacienty, zdravotními pojišťovnami a farmaceutickým průmyslem,“ říká Marius Felzmann, ředitel odboru CeBIT ve veletržní správě Deutsche Messe AG. „Chceme na veletrhu CeBIT tento aspekt digitalizace zviditelnit formou konference, kterou organizujeme společně s naším partnerem Euroforum.“

CeBIT 2015 Press

CeBIT 2016: Wearables, Apps a digitální služby ve zdravotnictví

Zjednodušené získávání a vyhodnocování dat prostřednictvím služby využívá profesionální terapie, diagnostika a pojišťovny. Také zdravotní pojišťovny tím získají nové možnosti ve formě bonusových programů.

Od 29. do 30. září budou o těchto myšlenkách a o tom, jak je zrealizovat, v rámci konference Wearable Technologies & Digital Health conference CeBIT pod předsednictvím Prof. Dr. Kurta Beckera (Apollon Hochschule der Gesundheitswirtschaft) v hotelu Ameron Königshof v Bonnu diskutovat odborníci, a to mimo jiné Stephan Klaschka (ředitel Německého institutu telemedicíny a podpory zdraví – Deutsches Institut für Telemedizin und Gesundheitsförderung), Mgr. Georg Aumayr (vedoucí výzkumu a inovací, rakouští Johanité) a Dr. Max Wunderlich (ředitel oboru zdravotnický management, Central Krankenversicherung AG).

TZ: Hannover myslí na jaro, nová sezóna 2016 pro CeBIT už začala, Švýcarsko se stává partnerskou zemí veletrhu CeBIT 2016

Nové digitální koncepce rozhodují o budoucnosti zdravotnického trhu

Inovace jsou pro zdravotnictví nutností. Konference CeBIT- Wearable Technologies & Digital Health se proto bude věnovat všem otázkám, které se týkají technických a právních možností Wearables na zdravotnickém trhu. Mimo to budou odborníci vysvětlovat, jak usnadnit běžnou činnost na klinikách – léčbu a stanovení diagnózy. Big Health Data představují další téma konference, stejně tak jako otázka inovativních a lukrativních programů pro zdravotní pojišťovny a Self-Care jako spojení hnutí Quantified-Self a zdravotnického systému.

Přednáška o inovativních přístupech z USA live

Stefan Herzberg a Karen Tilstra, spoluzakladatelé laboratoře Florida Hospital Innovation Lab, budou hovořit první den konference během odpolední přednášky přenášené živě z USA o svých zkušenostech s „Co-Creation as a way to deal with digitalization and other challenges in healthcare – Co-Creation jako cesta, jak přistupovat k digitalizaci a dalším výzvám ve zdravotnictví”. Přednášející z Floridy si stanovili cíl, že budou ve své organizaci reagovat na výzvy koncepcemi spolupráce. Spojují proto lidi z různých oblastí medicíny, kteří společně pracují na řešeních pro lepší efektivitu kliniky.

Startup Pitches a nejnovější Wearables

Kromě odborných přednášek zahrnuje konference také Startup Pitches, v jejichž rámci představí nové podniky jako Glasschair, Health Natives a IT Solutions for Deaf progresivní obchodní modely. Glasschair přináší například řešení založené na Smart Glass, které pomáhá lidem s postižením zachovat si mobilitu a nezávislost tím, že mohou ovládat elektrický invalidní vozík pouze pohybem hlavy a řečovými povely. Tato i další nejnovější řešení je možno vyzkoušet live na tak zvané „Spielwiese – louce na hraní“.

Podrobný program konference CeBIT Wearable Technologies & Digital Health je k dispozici ke stažení na adrese: www.euroforum.de/wearables

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Našla jsem pár zajímavých bodů o Cebitu v tomto članku, ale nevim, jestli mi prirostly k srdci. Dobrý článek, o Cebitu se toho na českém internetu moc nepíše.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy